Заняття з розвитку мовлення + малювання ” Світ професій”

Тема : ” Світ професій”

Мета: формувати у дітей шанобливе ставлення до людей різних професій та їхньої праці; поглиблювати знання дітей про різноманітний світ професій; активізувати словник дітей словами-назвами професій,словами-діями,які виконують люди різних професій; вчити складати речення за картиною,давати відповіді на питання; виховувати свідоме ставлення до професійної діяльності людей; закріплювати навички культури спілкування. Розвивати творчі здібності, вправляти у малюванні фарбами на шаблоні . Виховувати охайність під час роботи, старанність, самостійність.

Обладнання: ілюстрації до теми, шаблон паперового фартуха, фарби, вода, пензлик, ватна паличка.

Хід заняття:

1) Організаційний момент Дружно візмемось за руки І приступим до науки. Раз, два, три, чотири, п’ять – Хочем все на світі знать!

2) Пропоную переглянути навчальний відеоролик про різноманітний світ професій. https://youtube.com/watch?v=fj3rvtyI4rI&feature=shared

3)Після перегляду задайте дітям питання :

1. Що таке професія?

2. Які професії ти вже знаєш?

3. Хто лікує людей?

4. Людина, якої професії робить людям красиві зачіски?

5. Хто смачно куховарить?

6. Кому для роботи потрібен фен, гребінець, ножиці?

7. Кому для роботи потрібен шприц, пігулки, бинт?

8. А ким би ти хотів стати, коли виростеш?

4) Виконайте роботу з малювання ” Фартушок для кухаря”