Група “Соняшник”

 

 

Консультація для батьків.

Якщо дитина говорить погані слова

Маленькі діти всмоктують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропустити повз вуха. Але дитина саме їх і запам’ятовує краще всього, та й потім з великим задоволенням відтворює. Отже, що ж робити, якщо дитина лається? І чого робити не варто?

Якщо малюк у віці до 3-х років говорить погане слово/слова

  1. В першу чергу запитайте дитину, де вона почула це слово. Тільки зробіть це абсолютно спокійно, неупереджено, не показуючи малюкові своєї емоційної реакції. Може бути таке, що дитина чула зовсім інше слово, яке зовсім не є лайкою, але перекрутила його на свою дитячу мову, і вийшло щось непристойне.
  2. Прослідкуйте за манерою спілкування в своїй сім’ї. Якщо хтось із вас вживає лайки в розмові, тоді несправедливо вимагати від дитини уникати цих слів … Не допоможуть навіть такі вмовляння, що ці слова можуть вживати тільки дорослі, а діткам поки не можна. У такому випадку дитина робить закономірний висновок: оскільки лаятися можна тільки дорослим, значить, якщо я лаюся – я дорослий. Тоді малюк буде лаятися, щоб здаватися дорослим.
  3. Знайдіть джерело, від якого малюк чує такі слова і, якщо є можливість, постарайтеся це джерело “знешкодити” (обмежте спілкування, попросіть стримуватися при дитині).
  4. Ви можете спробувати розповісти дитині, що це слово виховані люди не говорять, що вам неприємно чути такі слова, що вам не подобається, коли люди говорять так.Але ваші переконання з великою ймовірністю ні до чого не приведуть. Хоча сказати це дитині все-таки варто.
  5. Не акцентуйте увагу на висловлюваннях дитини. Ні в якому разі не смійтеся (інакше ви покажете дитині, що погане слово вас веселить, і дитина буде продовжувати його вживати, щоб насмішити вас). Не сваріть дитину, не соромте її (адже таким чином ви покажете дитині значимість того, що він вимовив це слово, а це викличе у нього бажання ще і ще говорити такі слова, щоб знову і знову викликати реакцію у мами).Взагалі не варто дуже емоційно реагувати, щоб не акцентувати на цьому увагу. Просто зробіть вигляд, що цього слова малюк взагалі не вимовляє. Якщо не звертати увагу, то через день-два дитина сама забуде це слово.

Діти, котрим більше трьох років (вік вказано приблизно, оскільки кожна дитина розвивається своїми темпами) вже усвідомлено використовують лайку.

  1. Як і в попередньому випадку обмежте спілкування дитини з джерелом лайок
  2. Слідкуйте за спілкуванням в сім’ї
  3. Не акцентуйте увагу зайвий раз, якщо дитина сама не помітила, як вимовила непристойний епітет, але старшим діткам слід обов’язково показати своє ставлення до таких слів.
  4. Можливо, дитина таким чином хоче привернути вашу увагу, або продемонструвати свою силу. У такому разі не давайте емоційної реакції, щоб показати дитині, що на вас не діє такий спосіб привертання уваги, що ви не вважаєте лихослів’я проявом сили. Залишайтеся спокійними.

Але буває, що ці способи вже не діють. В такому випадку:

  1. Грамотно продемонструйте своє неприйняття непристойних виразів. Для цього використовуйте такі фрази: “Мені не подобаються такі слова”, “У нас в сім’ї так не говорять”, “Мені неприємно чути такі слова”, “Ці слова говорити непристойно, вони можуть образити людину”. Пам’ятайте, що інтонація повинна бути абсолютно спокійною.
  2. Якщо малюк все-таки продовжує, можна застосувати більш хитрий спосіб. Але вдаватися до нього варто тільки в крайньому випадку, коли інші методи зовсім не діють. Дозвольте дитині лаятися (оскільки заборонений плід солодкий), але тільки в певному місці. Наприклад, запропонуйте говорити погані слова тільки біля сміттєвого відра, або в туалеті. Можна виділити окрему чашку, в яку дитина може вимовити все непристойні слова (тільки пити потім з цієї чашки не варто), або відвезти дитину в поле/в ліс, і нехай там говорить всі лайки, які знає. А ви в цей час зберігайте спокій і не показуйте дитині свої емоції.
  3. Можна вдатися до хитрощів, але зауважте, що деякі діти настільки кмітливі, що таким способом ви нічого не досягнете. Тому спочатку проаналізуйте, підійде це вашому малюку, чи ні. Ітак, скажіть дитині, що говоріння поганих слів – це хвороба, котру потрібно лікувати узваром із спеціальних трав. Підіть разом з малюком у аптеку і купіть лікарські трави, причому чим складніша назва буде, тим краще. Можете придбати череду, чебрець, звіробій, тисячолистник… Вдома разом з малечею зваріть чудо-зілля. Використайте невелику кількість трав, додайте меду, кілька крапель сиропу від кашлю (для більшої переконливості). Давайте малюку по 3 чайні ложки цього “зілля” 3 рази в день. За 2-3 дні хвороба покине вас. Тільки не дивуйтесь, якщо через деякий час малеча попросить напоїти таким зіллям ще й тата, чи дідуся.

Буває, що дитина сказала непристойне слово при сторонніх

  1. Спокійно вибачтеся за малюка.
  2. Далі швидко змініть тему, щоб ніхто не встиг відреагувати на висловлювання вашої дитини.
  3. Також збережіть спокій.
  4. Потім удома наодинці з дитиною проговоріть свою позицію з приводу лайливих слів.

 

Тема. Моя сім’я.

Програмовий зміст: розширювати і закріплювати знання дітей про сім’ю: її склад, взаємини між членами родини, обов’язки; виховувати любов і повагу до рідних; збагачувати знання дітей про родинні стосунки, реліквії, стимулювати інтерес до історії свого роду.

Хід заняття

Дорослий . Діти, як ви гадаєте, з чого складається великий український народ. (Відповіді дітей.) Так, із дружніх і працьовитих сімей. І всі ми є одна велика українська родина. Мати вважається головним членом сім’ї. Вона оберігає родину і піклується про сім’ю.

У нашім раї на землі

Нікого кращого нема,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим.

Про матір було написано багато віршів і пісень. Хто хоче розповісти вірш про маму?

— Тепер послухайте пісню «Рідна мати моя». (Звучить запис пісні.)

— Мати народжує дитину, співає їй колискові пісні, вчить добра і любові. Раніше був звичай, коли мати на щастя дарувала своїм дітям рушник, цей рушник залишався у дітей і переходив до внуків, як згадка про своїх батьків. А ще дарували вишиту сорочку, щоб життя було кращим. У кожного з вас є сім’я. А що ж таке сім’я? (Відповіді дітей.)

Про матір було написано багато віршів і пісень. Хто хоче розповісти вірш про маму?

— Тепер послухайте пісню «Рідна мати моя». (Звучить запис пісні.)

— Мати народжує дитину, співає їй колискові пісні, вчить добра і любові. Раніше був звичай, коли мати на щастя дарувала своїм дітям рушник, цей рушник залишався у дітей і переходив до внуків, як згадка про своїх батьків. А ще дарували вишиту сорочку, щоб життя було кращим. У кожного з вас є сім’я. А що ж таке сім’я? (Відповіді дітей.)

Діти разом із вихователем за допомогою пальчикового театру розігрують потішку «Моя сім`я». (Дорослий може запропонувати окремим дітям побути ведучими.)

Ось цей пальчик — мій дідусь,

Ось цей пальчик — бабця,

Ось цей пальчик — мій татусь,

Ось цей пальчик — мамця,

А цей пальчик — буду я,

Ось і вся моя… (сім’я).

Так, сім’я — це наші рідні: мама і тато, братик і сестричка, бабуся і дідусь. Ви повертаєтеся додому із дитячого садка, а на вас уже чекає вдома ваша родина. Потрібно берегти свою сім’ю, дбати про неї. Розкажіть, будь ласка, як ви піклуєтесь про своїх рідних? Чим допомагаєте?

Кожен член сім’ї має свої обов’язки. І для того, щоб усі були щасливими, слід всім працювати, допомагати і підтримувати одне одного

Дидактична гра «Підбери лагідні слова для батьків»

Дорослий просить дітей дібрати лагідні слова для членів їх сім’ї.

Фізкультхвилинка

Скільки нас живе в квартирі?

Тато, мама, брат і я. (Повороти голови в різні боки.)

Раз, два, три чотири –

От і вся моя сім’я! (Піднімання почергово рук угору.)

Є у мами доньки, Доньки — помічниці.

Устануть раненько, (діти «замітають»)

Підметуть чистенько.

Ми — мужчини — тато й я!

І робота в нас своя: (повороти тулуба в боки)

Помагаєм мамі ми,

Посуд миємо самі. («Миють» посуд.)

От, от ми які:

Ми усі — помічники! (Діти сідають на свої місця.)

Дорослий. . Діти, кожен із вас — це одна маленька людина, але в сім’ї вас називають по-різному. Спробуйте сказати, хто ви для кого.

Дидактична вправа «Хто я?»

Ця вправа є аналогом до вправи «продовжте речення».

Вихователь.

— Для мами я дочка, а для бабусі ? (Онука.)

— Для тата ти син, а для тітки? (Племінник.)

— А для сестри? (Брат.)

Розглядають варіанти як для дівчат, так і для хлопців.

Дорослий:. У сім’ї всі люблять дітей без якихось особливих причин. Дорослі завжди намагаються зробити своїй дитині щось приємне: купують іграшки, пестять, доглядають, відвідують із ними зоопарк, ігрові майданчики, виставки.

Дидактична гра « Куди і з ким іду».

Дорослий  починає фразу, а діти її закінчують. До дитсадка (із ким?) — із мамою.

До магазину (із ким?) — із бабусею.

До зоопарку (із ким?) — із татом.

На риболовлю (із ким?) — із дідусем.

На стадіон (із ким?) — із братом.

На виставку (із ким?) — із сестрою.

На прогулянку (із ким?) — із песиком та ін.

Дорослий:. Діти, а що нам може нагадати про рідних? (Відповіді дітей.)

— Так, це фотографії. Давайте розглянемо фотографії ваших сімей. А як ви зберігаєте свої фотографії?

Підсумок

Вихователь. Люди звертаються до Бога з молитвою, просячи для всіх членів сім’ї здоров’я, щастя та благополуччя.

Діти разом із дорослим повторюють:

О Боже мій дорогенький,

До тебе я ручки зношу:

Для мами, для тата здоров’ячка прошу.

Для діда, для баби, для всієї родини.

Послухай, мій Боже, малої дитини.

Діти разом

 

Інтегроване заняття в старшій групі

Тема: ” У світі усе починається з мами “

Програмний зміст :

– вчити дітей складати слова-порівняння, опираючись на фотоматеріали та життєвий досвід; в мові використовувати епітети,розвивати зв’язну мову, логічне мислення. Закріпити знання про портрет, як вид станкового мистецтва, про пропорції обличчя людини та форму, вдосконалювати техніку роботи кольоровими олівцями та акварельними фарбами. Удосконалювати вміння дітей малювати портрет своєї матусі, передавати особливості її обличчя та волосся. Виховувати любов до мами і повагу до материнського почуття.

Обладнання:         фотокартки своїх матусь, репродукції жіночих образів, акварель, графітні та кольорові олівці ,пензлі, папір.

Психогiмнастика:

Вліво-вправо повернутись- один одному всміхнутсь.

Добрий ранок!

Добрі друзі!

Добрий ранок!

Зичим радості й пісень, і ще ми вам бажаєм: бадьорості на весь день!

Дорослий: до нас в групу привезли частину картин картинної галереї. А що це таке картинна галерея?

Діти: (це приміщення де багато картин;ці картини розглядають люди; картину галерею ми бачили в музеї..)

Дор.: А хто малює ці картини? (художник)

Так, діти, художник, як чарівник, бере чистий лист і твори справжнє диво! (діти стають у півколо)

Я пропоную  розглянути ці гарні картини. Який жанр живопису на цих картинах?

Діти: цей жанр називається портрет.

Дор: А які жанри ви ще знаєте? (пейзаж ,натюрморт)

Діти, а кого зобразив на цих портретах художник ? (жінку).

Чим відрізняються ці жінки?

Діти: (обличчя, зачіска, погляд, вік).

Дор.:  Діти, усі ці жінки чиїсь матусі. І ця виставка називається: «У світі усе починається з мами!»

Я знаю, що ви дуже любите своїх матусь!

Зараз діти у яких жовті смайлики розкажуть, що їх матуся любить робити.

А діти у яких червоні смайлики – порівнюють свою маму з ким-небудь або чим-небудь теплим, добрим, чарівним.

Діти: (Моя мама любить танцювати.. Моя мама схожа на зірку , тому що вона яскрава..) 

Дор.: Я пропоную вам намалювати портрет своїх матусь і поповнити виставку «У світі усе починається з мами».

Давайте трішки розігруємо руки:

Пальчикова гiмнастика:

Малюки-дошкільники!

Гарно-рівно стали!

Малюки-дошкільники!

Роблять гарно вправи.

Ось для ручок-потягнулись!

Потім швидко ми нагнулись!

1..2..3..- гарно пальчики стискайте,

Сили в руки набирайте!

Наші пальчики зіжмемо,

Тепер дружно розіжмемо,

Втому з ручок обтрусили-

Набирайтесь  пальці сили!

Дор.: Молодці!

Зараз підійдіть до мене і разом пригадаємо послідовність малювання портрета (перший єтап: простий олівець – промальовуюємо обличчя, ніс, очі, вуста; другий етап – простим олівцем доповнюємо зачіску, шию, тулуб по груди; 3 етап – беремо кольорові олівці або фарби і розмальовуємо портрет) Сідаємо.                          Гарно-рівно сіли!         Олівець в руку візьмем! Добрий ранок, аркуш! (кисть руки нахил до аркуша)                          Добрий ранок, сусід! (вліво–вправо поворот кисті руки) Добрий ранок, усі сусіди! (круговий оборот кисті руки)            Зупинились! Почали малювати.

(діти малюють своїх матусь під фон музичного супроводу. Змальовують з фотокарток.  Вихователь слідкує, щоб діти правильно тримали олівець або пензлик, за осанкою дітей, допомагають дітям, якщо це потрібно)

Закінчуємо малювати! Зараз підійдіть до мене і ми всі разом подивимося, які гарні портрети у вас вийшли. (обговорення)

Молодці!

Коли портрети підсохнути, ми зробимо рамки для них і поповнемо виставку картин.

 

Тема: Квітуче дерево.

Програмовий зміст: вчити дітей малювати квітуче дерево із застосуванням декількох нетрадиційних технік: малювання крапкою, тичком, пальчиком; закріплювати вміння дітей передавати в сюжетному малюнку характерні риси природи навесні; продовжувати працювати над різноманітністю композицій у пейзажних малюнках; розвивати відчуття кольору, вміння орієнтуватися на площині аркуша; розвивати дихання, дрібну моторику пальців, точність рухів руки, вміння слухати пояснення вихователя, розуміти й виконувати усні прохання; викликати  інтерес до створення сюжету; виховувати любов до природи, естетичний смак, творчість, упевненість в собі; сприяти розвитку самостійності у створенні художнього образу.

Матеріал: читання віршів про весну, розглядання квітучої гілки та ілюстрацій із зображенням квітучих дерев; фарби, пензлі, тички, тонований аркуш паперу, серветки, клейонки, вода.

Хід заняття

Читання віршів:

ВЕСНА

Тепло стало надворі.

Вже у лісі там і тут

Синє небо угорі.

Перші проліски цвітуть.

Сонце промінь шле землі.

Кучерява, запашна

Прилітають журавлі.

В гості йде до нас весна.

М. Познанська

ЯБЛУНЬКА

Навесні, напровесні в нашому садку

Ми посадим яблуньку, гарну та струнку.

Ми маленьку яблуньку поливаємо,

Ще й веселу пісеньку заспіваємо.

Рости, рости, яблунько, підростай!

Квітни, квітни, яблунько, розцвітай!

Облітайте квітоньки запашні,

Поспівайте, яблучка наливні!  (Н. Забіла)

Про яку пору року я прочитала? Про що йдеться у вірші «Весна»? Як ти розумієш слова: «Кучерява, запашна в гості йде до нас весна»? Про яке плодове дерево я прочитала у другому вірші?

Розгляд квітучої гілки.

Якого кольору квіти? (білого, біло-рожевого, рожевого)

Скільки пелюсток у квіточки? (5 або 6)

А які листочки? (світло-зелені, маленькі)

Пропоную відчути аромат квітів – понюхати.

Розгляд ілюстрацій із зображенням квітучих дерев.

Що ти тут бачиш?

Яка пора року зображена?

Яка це весна: рання чи пізня?

Чим відрізняється рання весна від пізньої?

Як можна назвати цю картину?

Які ви знаєте фруктові дерева, що квітнуть? (яблуня, вишня, абрикос, груша…)

Сьогодні ми з тобою також намалюємо квітучі дерева. Але не за допомогою пензлика, а за допомогою крапочки. Хочеш дізнатись як? Але спочатку давай підготуємо фарби, якими ми будемо  малювати: накапаємо в білу, жовту, зелену та коричневу фарби води. Тепер сідай зручно, слухай та дивися уважно. (Розповідь супроводжується показом техніки виконання).

Жив один художник. Якось він вирішив намалювати картину, але ще не знав яку. Він поклав перед собою лист, на якому зібрався малювати, набрав коричневої фарби та почав дивитись у відкрите вікно: що можна намалювати. А в цей час коричнева фарба впала крапочкою на лист паперу. Художник схопив цей лист і перехилив до гори ногами, та крапочка потекла вниз, зробивши невеличку доріжку. В цю мить подув сильний вітер і роздув крапочку в сторони. Коли художник уважно придивився, він побачив в цьому малюнку дерево. А так як це весна і все навкруги цвіте, він за допомогою тичка зробив жовті серединки навколо гілок і домалював пальчиком пелюсточки. Скільки пелюсток у квітки ми з вами рахували? (5 або 6) Потім пензликом, там, де підсохла фарба, домалював зелені листочки.

Ти, хочеш спробувати намалювати таке дерево? З чого почнемо? Якого кольору стовбур? Як ми його намалюємо? Як будемо малювати квіти? (не забувай користуватись серветкою). А як і коли малювати  листочки?

Молодець, все запам’ятала(в) . Перед початком роботи закоти рукава. Для чого?

Самостійна робота дитини, часткова допомога дорослого.

Після закінчення роботи дитина разом з дорослим створюють квітучий сад, розглядають й визначають, які дерева більш охайні, яскраві, правильно зображені ( допомагаю, проаналізувати помилки).

 

«Весняні пригоди з метеликом»
Мета: закріплювати з дітьми вміння рахувати кількісною і порядковою лічбою, визначати предмет за порядком; вчити порівнювати предмети за масою (використовуючи досліди) та позначати відповідними словами: важкий, легший; закріплювати навички орієнтації у просторі. Систематизувати знання дітей про весняні зміни в природі: зазеленіла трава, на деревах з’явилося листя, зацвіли квіти і фруктові дерева, прокинулися комахи. Вчити бачити красу весняної природи. Перевірити засвоєння дітьми програмового матеріалу (знання про слово, речення, наголос,звуки: голосні і приголосні, звуковий аналіз слів, поділ слів на склади); уміння уважно, точно, самостійно виконувати завдання.

Хід заняття.

Сьогодні ми вирушимо в цікаву подорож – загадкову пригоду з чарівним гостем. Хто б це міг бути? (Здогадки дитини)
У мене є підказка – будиночок – квітка, яка захищає нашого гостя, коли іде дощ. Дорослий демонструє саморобну квітку, в якій ховається метелик.)

Загадка:

Тільки лялечка проснеться –
Враз у шати одягнеться.
Погляду не відірвати –
Здатна всіх зачарувати!
(Метелик)

Так, це яскравий метелик, він кличе нас у подорож. Ви готові до пригод, перешкод і важких завдань? (Так)
Тоді ми вирушаємо!

Дидактична гра «Знайди квітку для метелика» (цифри)

Мета: вправляти дітей у знанні рахунку кількісною лічбою, співвідношенні цифри і відповідної кількості предметів в межах 9.

Все навколо зелениться :
І дерева, і травиця.
Вилізли комашки
І малі мурашки.

– Яка зараз пора року? ( Весна )
– Чому комашки вилізають весною? ( Тому, що гріє сонечко, квіти зацвіли і комахам є чим живитися.)
– Добре нам усім жити в такому гарному, прекрасному світі, який нам подарувала природа. Який світ навколо нас? (дорослий допомагає дитинi дібрати та повторити слова-ознаки: світ великий, красивий, багатий, яскравий).
– Правильно. В ньому багато мешканців, які живуть, ростуть та радіють сонечку. Хто це? (Люди, звірята, пташки, рослини)
– Подумай і скажи, про кого ця загадка: про людей, тварин чи рослин:

П’ють дощову водичку,
Під сонцем підростають.
Зеленими листочками
Всіх радісно вітають
Що це? (Рослини)

– Назви, які ти знаєш рослини? Опис рослин.(Розвиток зв’язного мовлення)
– А зараз сюрприз від метелика.( Намальований стовбур дерева.) Це дерево. Поглянь, який міцний у дерева стовбур. Він щільно вкритий корою, але йому чогось не вистачає. Ніяк не здогадаюся, що не так? (Дереву не вистачає зелених листочків, отже прийшла весна.)
– Давай виконаємо завдання – загадки і отримаємо за правильні відповіді листочки для нашого дерева.

Дидактична вправа «Третій зайвий»

(індивідуальні картки з різними завданнями)

Мета: розвивати логічне мислення та доказове мовлення, вміння виокремлювати серед трьох предметів два за спільними ознаками, пояснюючи свій вибір, закріпити знання про геометричні фігури.

(Існує декілька варіантів «третього зайвого», тому дитина повинна пояснити, за яким принципом діяла, чому обрала той чи інший варіант.)

Дидактична вправа «Закрий фішкою предмет за заданим порядком»

Мета: закріпити вміння визначати предмет за порядком, розвивати вміння доводити справу до кінця.
( дитина має свою індивідуальну картку, виконує завдання самостійно за вказівкою дорослого.)
Закрий фішкою п’ятий предмет. (Восьмий, четвертий, шостий і т.п.)

Дидактична вправа «Порахуй і назви»

Мета: закріпити вміння рахувати в межах 9., розвивати увагу, самостійність.
Порахуйте, будь ласка, скільки кольорових горошин на ваших картках.
Підніміть картки ті діти, у кого 5 (9, 8, 7, 6, 4, 3) горошин. (Діти виконують завдання.)

Завдання з грамоти.

( Закріпити поняття «речення», «слово», «склад», «звук», «буква», «голосний, приголосний (м’який і твердий) звук», «наголос».)

Дидактична вправа «Утвори склад»

Мета: закріпити вміння поєднувати букви в склади, читати утворений склад.
МУ, СА, РІ, КО, ВА, НЕ, ПИ і т.п.

Дидактична вправа «Скажи навпаки»

Холодний – гарячий; Повільний – стрімкий;
Білий – чорний; Позаду – попереду;
Світлий – темний; Сухий – мокрий;
Зима – літо; Чистий – брудний;
Веселий – сумний; День – ніч;

Фізхвилинка.

Раз – підняти руки вгору,

Два –нагнутися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги,

Три, чотири – прямо стати,

Будем знову починати.

Хто зуміє присідати

І ногам роботу дати?

Раз – піднялись, два – присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто втомився присідати,

Може вже відпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Наше дерево, завдяки виконаним правильно завданням, зазеленіло. А що йому потрібно для гарного росту, життя? (Повітря, земля, тепло, світло, вода.)
Так, вода потрібна всім живим істотам.
Я пропоную трохи проекспериментувати з водою. Вона така звична для нас. Яка вона буває? ( Холодна, прозора, чиста, солодка, кольорова і т. п. )
Досліди з водою.
(На столі розміщені склянки для кожної дитини, камінець, шматочок деревини.)
Давайте спробуємо визначити, який матеріал найважчий, а який найлегший.
(Діти досліджують: кидають камінці, шматочки деревини у воду, роблять висновки.)
Камінь потонув, бо він важчий за деревину. Ось чому човни і кораблі не роблять з каміння.
Сьогодні метелик подарував нам чудову, цікаву подорож. Ми багато чого з тобою згадали, гарно попрацювали. У нас  вийшло справжнє весняне дерево. Я пропоную прикрасити його ще й квітами, щоб наш метелик міг заховатися від дощу і вночі спати в обраній домівці. (Дитина  робить квіти з серветок методом скручування, приклеюють їх на гілочки дерева.)

 

 

Конспекти занять «Світ комах»

Програмовий зміст: Вчити дітей правильно називати комах; пояснювати значення яскравого забарвлення комахи-сонечка, її роль у природі та житті людини. Учити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки в природі. Розвивати вміння орієнтуватись на площині. Прищеплювати любов до природи. Виховувати дбайливе ставлення до об’єктів живої природи.

Викликати в дітей бажання робити ліпні картинки і створювати з них колективну композицію. Закріпити з дітьми вміння створювати квіти різним способом і з різного матеріалу (пластилін, паєтки, фарби). Вдосконалювати вміння розплющувати основну форму (куля, циліндр) і видозмінювати її: прищипувати, відтягувати. Розвивати дрібну моторику пальців рук та синхронізувати роботу обох рук. Сприяти розвитку творчої уяви і творчих здібностей дітей.

Словник: відлякувати, небезпека, галявинка, троянда, паєтки.

Матеріал: Вірші про комаху-сонечко, загадки про комах, д/гра «чарівна галявина». Підготовлені заздалегідь пластини-основи для рельєфної композиції, дощечки для пластиліну, пластилін, паєтки, гуаш, палітра для фарби,

Попередня робота: Підготовка пластини-основи для рельєфної композиції. Розглядання листівок з квітами; викладання квітів з геометричних фігур; показ ліплення квітів різними способами.

Бесіда про життя комах в холодну і теплу пору року. Д/гра «Знайди за описом комашку (квітку)»

Хід заняття

Дорослий: (до дітей)

Доброго ранку, дівчатка й хлоп’ята.

І чорняві кароокі, і біляві синьоокі.

І кмітливі, розумненькі, і великі, і маленькі

Радо всіх я вас вітаю.

Щиро всім добра бажаю.

Діти: (до гостей)

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаємо присутнім здоров’я і добра!

Дорослий:

Годі, діточки гратися.

На заняття слід збиратись.

Тож на стільці сідаймо

І заняття починаймо.

Дорослий: Ранковий ліс завжди нагадує казку. Усе в ньому чарівне, незвичайне. Під кожним кущиком на вас чекає несподіванка, на кожній галявинці – диво. Не вірите? Тоді подивіться уважно на цю квітку. Це непроста квітка. Це хатинка. А живе в ній…

Сонечко-бонечко

Визирни у віконечко.

Тобі буде видно –

Тут чекають дітки.

Ти їм радість подаруй –

Заспівай і затанцюй.

(Звучить мелодія і з квітки з’являється комашка-сонечко)

Божа корівка:

Ах, який чудовий ранок!

Я, комашка-бонечко!

Вітаю тебе, сонечко!

Вітаю вас усіх, малята!

Це ви кликали мене?
Діти:
Так!

Божа корівка:

Тепле сонечко пригріло

І комашку розбудило.

Ось галявинка моя.

А чи знаєте, хто я?

Діти:

– Комашка-сонечко.

– Комашка-семикрапка.

– Божа корівка.

Дорослий: Ви правильно здогадались – це божа корівка. Подивіться, ягарну квітку вона принесла нам.

Божа корівка:

Ця квітка непроста.

Ця квітка чарівна.

Ви пелюстки розгортайте

І завдання на них читайте.

(Вихователь бере чарівну квітку, де на кожній пелюстці написане завдання)

Дорослий: Сідай, Божа корівко, поруч з дітками і подивись, які вони розумні.

А я першу пелюстку розгортаю і завдання прочитаю:

«Чи знаєте, дітки, чому я така яскрава

і яку користь приношу природі і людям?»

Діти:

– Божа корівка має таке забарвлення, щоб відлякувати пташок від себе.

– Божа корівка своїм забарвленням попереджає птахів про небезпеку – вона несмачна.

Дорослий: Молодці, ви правильно дали відповідь. Коли яка-небудь пташка спробує з’їсти сонечко, їй буде неприємно, гірко, і вона «запам’ятає», що яскравий, червоний із чорними крапками жучок зовсім неїстівний. Іншим разом ця пташка, помітивши сонечко, відразу «згадає», яке воно несмачне, і не стане їсти його на обід. А яку користь приносить божа корівка?

Діти: Комаха-сонечко з’їдає шкідливих дрібних комах, які знищують овочі Дорослий на городі, фруктові дерева і кущі у садку.

: (звертається до Божої корівки) Я думаю, що наші дітки правильно відповіли на твої запитання. А я другу пелюстку розгортаю і завдання читаю:

«В мене, дітки, багато друзів.

Але хто вони ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки»

 Дорослий:

Сідайте, дітки, рівненько

І слухайте гарненько.

Маленький жучок

Заховався під листок.

Цілий день пряде неспинно

Гарну сітку – павутину.

Він роботу закінчив

І тихенько скраю сів.   (ПАВУЧОК)

З квітки на квітку

Летить дуже швидко.

Хвилинок не гає –

Медочок збирає.      (БДЖІЛКА)

Я – іскринка-голубинка,

Золота у мене спинка.

Хоч не зірка, не ліхтар –

Сяю в темряві, як жар.

Я лечу, лечу, лечу

І в польоті мигочу.   (СВІТЛЯЧОК)

Ці комашки роботящі,

Серед них нема ледачих.

Цілий день вони працюють

І мурашник свій будують.  (МУРАШКИ) 

На дорозі лежить квітка,

Пелюстки згортає.

Я хотів її підняти –

А вона літає!   (МЕТЕЛИК)

Дорослий:

Давайте переглянемо мультфільм про комах

https://www.youtube.com/watch?v=BXToLHfbSyo

Дорослий: Добре справились і з цим завданням. Продовжуємо далі. Третю пелюстку розгортаю і наступне завдання читаю:

Мабуть, засиділись дітки,

Треба їм пограти трішки.

Зі стільців своїх вставайте,

Фізхвилинку починайте

Проводиться фізхвилинка

Раз! Два! Час вставати.

Будемо відпочивати.

(діти встають зі стільчиків)

Три! Чотири! Ви погляньте, як завзято

Викроковують малята.

(крокують на місці)

П’ять! Шість! Руки вгору піднімають,

Комашку-сонечко вітають.

(піднімання рук угору)

Сім! Вісім! Ставлять руки всі у боки

І стрибають скоки-скоки.

(стрибки на двох ногах на місці)

Дев’ять! Десять! Діти глибоко вдихають

І на стільці свої сідають.

(вправа на вентиляцію легенів)

Дорослий: Я четверту пелюстку розгортаю і завдання читаю:

«Хай усмішка буде в кожній долоньці,

Мов проміння весняного сонця.

Наша гра цікавою стане,

Про неї розкажете татові й мамі.»

Божа корівка пропанує нам пограти в цікаву гру , яка називається «Весела галявина».

Проводиться д/гра «Весела галявина»

(Діти підходять до карток, на яких зображені квіти, і біля яких лежать іграшки-комахи. Садять свою комаху  на квітку і називають її.)

Дорослий: Дітки, де можна побачити всі ці квіти?

Діти: Ці квіти можна побачити на клумбі, у квітнику, на галявинці.

 Дорослий: подивіться на нашу галявинку. Чого їй не вистачає?

Діти: Їй не вистачає квітів.

Дорослий: Дітки, а в останній пелюстці для вас прохання від Божої корівки. Слухайте.

«Любі дітки, прикрасьте, будь ласка квітами мою галявинку, щоб мені було де гратися зі своїми друзями-комашками.»

Дорослий: Дітки, допоможемо?

Діти: Так!

Дорослий: Підходьте, будь ласка до своїх столів. У кожного з вас лежить маленький шматочок галявинки. Прикрасьте його чарівними квітами.

(Грає спокійна музика. Діти сідають за столи і виконують творчу роботу на заздалегідь приготовлених формах. Одні діти виконують квіти з пластиліну, другі викладають квіти з паєток, треті малюють квіти фарбами нетрадиційною технікою)

Дорослий: Тепер підходьте до мене зі своїми роботами  і кладіть їх одна до одної. Подивіться. Яку гарну галявинку ви зробили для нашої гості і її друзів. А тобі, Божа корівка, подобається галявинка, яку виготовили наші дітки?

Божа корівка: Дуже гарна! Тепер є де гратися з друзями.

Дорослий:

Добре дітки працювали,

Навіть, трішечки пограли.

А тепер скажіть мені,

Що сподобалось, що ні.

 

Комплексне заняття з народознавства та малювання “Великодні писанки

Мета:

  • виховувати любов та повагу до традицій українського народу;
  • виховувати інтерес до писанки, як самобутнього виду декоративно-ужиткового мистецтва;
  • виховувати допитливість;
  • розвивати естетичні почуття;
  • розвивати відчуття ритму, форми, кольору;
  • розвивати інтерес до пізнання техніки оздоблення писанки;
  • викликати бажання самостійно прилучатися до художньої творчості в галузі писанкарства;
  • розвивати логічне мислення;
  • продовжувати формувати уявлення про символічне значення та змістовне трактування орнаментальних мотивів української писанки;
  • удосконалювати вміння малювати писанки в різних техніках;
  • поглибити уявлення про святкування Великодня.

Обладнання та матеріали: аудіозаписи, 2 кошика з писанками, «чарівна скринька», 12 писанок, 4 кубика, 4 циліндри, 4 призми, ілюстрація писачка, серветки для малювання, вологі серветки, акварельні фарби, гуашеві фарби, 6 палітр, 12 пензлів, 12 стаканів-непроливайок з водою, тички, тоновані об’ємні заготовки яєць, паперові заготовки яєць, тарілка для готових виробів, велика писанка, 3 відварені яйця, ємність з відваром лукової шелухи, Ложка.                                                                                                                    Дорослий: скажи, яка  пора року? (Весна) А яка вона весна? (Тепла, лагідна, весела…) А які весняні свята ви знаєте? (8 березня, Великдень)

 Коли Великдень ми стрічаєм,

Цвітуть сади,цвітуть поля!

 Коли Великдень ми стрічаєм,

Весною дихає земля!

Коли Великдень ми стрічаєм,

Пісень співаємо дзвінких!

Вітання від усіх приймаєм

Й самі вітаємо усіх.

 Дорослий: В народі після Великодня прийнято вітатись по особливому – «Христос воскрес!». Давайте і ми з вами так привітаємось із нашими гостями.

Вихователь: А ось і Весна прийшла!

Весна:Я лугом поміж квітами іду,

Пісеньку-веснянку веду.

Вихователь: Спасибі,Весно,що не забарилась,

І з теплом до нас з’явилась.

Вже ліс зеленіє;

Все радіє!Все співає!

Весна: Любі, діти! Навесні приходить до нас одне з найвеличніших свят — свято Пасхи. Пасхальний день—святий день, в цей день воскресає природа і Син Божий — Ісус Христос. Він духом приходить до людей, до всього сущого,несучи здоров’я,щастя і добро.

Весна: Діти, а ви знаєте, як в Україні готуються до Великодня?

Діти: По всій Україні прибирають хати, підмітають подвір’я, печуть рум’яні паски, малюють писанки. А потім йдуть всією родиною до церкви святити їх.

Весна: Я завітала вже в багато груп вашого дитячого садка. Та бачила, що діти дуже добре готувалися до свята. Вони зробили стільки писанок, що в вашому садочку можна зробити виставку.

Вихователь: Ми теж можемо зробити для цієї виставки багато писанок.

Весна: Це дуже добре. Але мені ще треба завітати до інших груп. Тож я піду, а ви поки що працюйте. А потім я повернусь і подивлюсь, що ж в вас вийшло.

Весна йде.

Гра „Чарівна скриня”.

Вихователь: Що у скрині? Опиши яке яєчко? Звідки беруться яєчка? Витягни яєчко і ми подивимося, чи таке яєчко, яке ти описала(в).

Як називається таке розмальоване яєчко?

Вихователь: На Україні здавна є такий чудовий звичай розмальовувати писанки до свята Великодня або Паски. Розмальовані писанки на Паску кладуть у кошики і несуть до церкви для освячення. Писанки дарують один одному і бажають добра, любові. Ці писанки із справжнього звареного курячого яйця. Із ними потрібно обережно поводитись щоб не розбити. У цій скрині є ще багато писанок. По черзі знайдіть їх. Розгляньте їх. Розгляньте візерунки на своїй писанці.

Що намальовано на твоїй писанці ? (5-6 дітей називають елементи візерунка). Давайте пограємось із вашими писанками.

♫ Р/г «Цікавий символ»

Діти стають у коло, лічилкою обирають дитину, яка буде писанкою.

Котилася торба

З великого горба.

В тій торбі хліб, паляниця,

На кого прийдеться, той буде водиться.

Писанка стає у середину кола. Діти змовляються, який вони будуть показувати візерунок. Знову роблять коло і говорять такі слова:

Писанко, писанко, відгадай,

Який візерунок на тобі намальований.

Діти в повітрі рукою малюють задуманий знак-символ. Дитина-«писанка» відгадує. Відгадала – вибирає на своє місце нову «писанку». Не відгадала – танцює у колі. Гра продовжується знову.

Вихователь: Діти, від якого слова походить слово «писанка»? (Від слова «писати») А як називають майстра, який виготовляє писанки? (Писанкар) Правильно. Писанкар за допомогою ось такого писачка наносить воском малюнок, а потім вкриває яйце фарбою. Там де був нанесений віск фарба не лягає і просвічує попередній колір.

Вихователь:А як ще можна прикрашати яєчки до свята?

1 дитина: Ще я крапанки, дряпанки, мальованки.

Вихователь: Розкажіть про них.

2дитина: Крашанка – це яйце одного кольору.

3 дитина: Дряпанка – яйце, пофарбоване в один колір, на якому потім голкою чи шилом вишкрябують орнамент.

4 дитина – крапанку роблять, накрапуючи на яйце візерунок.

5 дитина – Мальованки розписують пензлем, фломастером, тощо.

Вихователь: Бачу, вам уже хочеться якнайшвидше почати роботу та прикрасити виставку для Весни. Колись давно моя бабуся розповіла мені легенду, а я переповім її вам. У далекі-далекі часи був звичай: перед тим, як малювати писанку, господиня не мала ні сваритися, ні сперечатися. Знайте, щоб писанка була гарна, потрібні велике вміння, терпіння, бажання. А зараз ми з вами спробуємо зробити крашанки за народним рецептом.

Дослід «Крашанки»

Вихователь: Я вже приготувала зварені яйця та відвар лукової шелехи. Я опускаю яйця у відвар, де ми їх залишим на деякий час. А поки вони будуть готуватись, ми прикрасимо яйця іншими способами. На кожному столі для вас приготовані матеріали для виготовлення. (Роздивитись які матеріали приготовані. Обговорити для чого вони.)

Дитина: У неділю свято – Свято Великоднє.

Буду малювати писанку сьогодні!

Розпишу я цвітом з краю і до краю –

Великодня радість на землі буває.

Вихователь: Тож я пропоную вам присісти за столики, де я вже все приготувала для та розписати своє яйце тим способом, який вам більше подобається.

Діти йдуть за столи та розписують яйця. На столах приготовані матеріали для виготовлення мальованок, крапанок, писанок.

Вихователь: (коли більшість дітей закінчили роботу) Дуже гарні писанки в вас вийшли. А зараз вже час подивитись на наші крашанки.

Вихователь ложкою достає крашанки з відвара лукової шелехи. Пропонує дітям розглянути які зміни відбулися.

♫ Заходить Весна.

Весна: Ось я і повернулась до вас. Я зібрала багато писанок для виставки. А тепер хочу подивитись, що вийшло в вас. (роздивляється) Дуже гарні писанки.

Дитина: Гарна писанка у мене,

Мабуть кращої нема.

Вихователь помагала,

Малювала я сама.

Я цю писанку в садочку

Для прикраси залишу.

А для тата і для мами

Дві ще кращих розпишу.

Весна:А в мене є для вас подарунок. Ось таку писанку мене навчили робити діти. І я хочу подарувати її вам для виставки.

Вихователь: Дуже дякуємо. Ми обовязково прикрасимо в коридорі червоний куточок писанками. На щастя! На долю!

Весна: А мені вже час прощатись. Треба поспішати далі. До побачення!

Вихователь: До побачення! А нашим гостям наші щирі побажання добра і щастя! Запрошуємо вас трошки пізніше відвідати нашу виставку.

 

Інтегроване заняття «   Мандрівка по маршруту    Земля-Космос   »

Мета: узагальнити та систематизувати знання дітей про Космос ,Сонце, Землю; ознайомити з поняттям  «сузір’я»;

розвивати удітей пізнавальну самостійність, спостережливість, логічне мислення,:удосконалювати правильну вимову звуків рідної мови;закріплювати вміння ділити слова на склади, виконувати звуковий аналіз слів; розвивати фонематичний слух.

закріплювати знання дітей про зміну дня і ночі протягом доби; лічбу у межах 10; розвивати зорове і слухове сприймання, вміти орієнтуватися в просторі.

Виховувати любов  та бережне ставлення  до природи.

Матеріал: великий портфель, слова-картки, склади, схеми, звукові моделі слів, макети Сонця, Місяця.

 Хід     заняття

1.«Сюрприз»

По садочку бігла мишка

І несла  в  портфелі книжки

За пеньочок зачепилась

І портфелик загубила

Я портфелик той знайшла,

Вам, малята, принесла.

2.«Маршрутний лист»

-Що це, діти?(глобус).Давайте вирушимо з вами у подорож. Але перед цим потрібно розглянути  ось цей маршрутний лист.

Земля

 

Природа весною                                                День і ніч

 

Сонце

Планета   Космос

 

3.»Знайомство»

Прочитаємо їх назви, поділимо на склади  і викладемо звуковий ряд.

ЗЕМ-ЛЯ(-•–•),СОН-ЦЕ(-•–•),ПЛА-НЕ-ТИ(–•-•-•),

КОС-МОС(-•–•-).

4.Зупинка  »Земля»

а)«Природа весною « 

Земля –наша домівка. І на ній відбуваються зміни. Нагадайте мені, яка пора року? (весна)А яка весна? (пізня)Що характерно пізній весні? (розцвіли дерева, квіти, багато трави)

б)» День і ніч»

Як ви думаєте чому в нас є день і ніч? Пам’ятаєте, я вам розповідала? Тому, що Земля кругла і вона обертається.

Діти:

1).Із долини на горбок

Ходить вечір-вечорок

Кличе темряву-темноту,
Щоб ставала до роботи,
На лугах траву ростити,
Діткам гарні сни носити.

2).Коли ходить ніч надворі,
Укривають небо зорі,
А щоб їм бува, не впасти

На чиєсь подвір’я,
То збираючись у групи,
І , побравшися за руки,
Створюють  сузір’я.

в) Ще в стародавні часи люди помітили, що зірки, розташовані одна біля одної, утворюють  різні фігури. Ці фігури люди назвали «сузір’ями». Основні їхні фігури потрібно знати морякам, пілотам, мандрівникам, щоб правильно знайти дорогу, якщо заблукають.

5.Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.

Будем дружно присідати

Сонечко розвеселяти.

Встали,-сіли, встали,-сіли.

Бачте, як розвеселили.

Засміялось сонечко,

Діткам у віконечко.

6.Розповідь дітей за малюнками »Сонечко-будильник»

«Сонечко-будильник»

Із-за біленької   хмаринки виглянуло  сонечко. Воно розбудило  півника. Вибігла із курника курочка, й гелготлива гусочка. Прокинулись у хліві свинка і корівка. В мурашнику працьовиті мурашки повідкривали вікна і двері. З вулика вилетіла бджілка збирати мед. На будинку в гнізді зацокотіли боцюни .Всіх розбудило сонечко, нікого не забуло.

7.Гра  «Сонечко»

Я на небі сяю,

І про всіх  дбаю

Рано-вранці піднімаю,

День мине-я спать вкладаю.

(діти рухаються по колу; на сигнал «День» обертаються до «Сонечка» обличчям; на сигнал «Ніч»-повертаються спиною до нього)

8.Зупинка «Сонце», «Планети»

Сонце, як і ми має велику родину-планети.

Планети, що рухаються навколо нього складають Сонячну систему.

Діти:

1).Як від Сонця починаєм,

То Меркурій перший знаєм.

2).А за ним, немов подруга,-

Це Венера, вона друга.

3).А нам Сонце звеселя

Третя-матінка Земля.

4).Ніби бог війни, упертий,
Марс іде, і він четвертий.

5).Знає астроном завзятий,

Що гігант-Юпітер-п ’ятий.

6).Хто з кільцем здружився просто?

Це Сатурн. Планета шоста.

7).Він бог неба в себе в дома.

Це –Уран, планета сьома.

8).Хто планету восьму знає?

Це Нептун нас зустрічає.

9).А остання хто ,малята?

Плутон, вона дев ’ята.

9.Гра »Кожен  знайде своє місце»

Сонце стане  посередині ,Венера ліворуч, Меркурій праворуч, над Сонцем Земля, біля неї праворуч Сатурн ,над Сатурном Плутон, під Меркурієм внизу Марс, між Марсом і Меркурієм Уран, внизу під Венерою Юпітер, а вгорі далеко-далеко Плутон.

10.Зупинка «Космос»

Всі планети знаходяться у великому просторі, який має назву. Треба її викласти.

КОСМОС

Зробимо звуковий аналіз цього слова.

Скільки складів має слово? Скільки голосних  звуків, скільки приголосних?

11.Гра»Математичний ряд»

Хтось нам  залишив послання. Воно зашифроване.Т реба викласти цифри по порядку від 1 до 10.На кожній цифрі є букви .Перегорніть їх і прочитайте.

К О  С  М   О  Н  А  В   Т   И

1  2   3     4    5    6   7   8     9   10

Що це за люди? Давайте складемо розповідь  про них.

 12.Розповідь дітей за малюнками  «Космонавти»

Побачив Богданчик по телевізору передачу про польоти в космос.

Виявляється космонавт повинен уміти  й знати дуже багато. Коли виходить  з ракети у відкритий космос то одягає спеціальний костюм. А на спину бере балони з повітрям, щоб дихати. Він досліджує нашу землю, небо, місяць, сонце. У польоті він не їсть улюблених вареників, бо вся їжа зберігається в тюбиках.
«Цікаво, а що сниться космонавтам?»-подумав Богданчик і вирішив, що в школі про це дізнається швидко.

13.Повернення

Ось ми з вами пройшлися по маршруту. Ми з вами маленька частинка Землі, і тому ми повинні її охороняти.

Світ прекрасний навколо тебе,
Сонце ясне,

І синє небо,
Птахи і звірі,
Гори і ріки-

Нехай він буде

Таким повіки!

Нехай людина добро приносить-

Бо світ навколо

Любові просить.(Алла Потапова)

Підсумок

Що найбільше вам сподобалося? Дозвольте вас зарахувати до почесних мандрівників  і  вручити  вам  значки.

 

«Що ти, весно, нам принесла?»

Інтегроване заняття

(ознайомлення з природою, малювання)

з використанням прийомів мнемотехніки

Мета:

Продовжувати знайомити дітей з порою року – весною, з весняними явищами,   закріпити вміння відгадувати загадки, збагачувати активний словниковий запас дітей, розвивати дрібну моторику рук, мовлення, логічне мислення, увагу, уяву, пам’ять, виховувати почуття любові до рідної природи, вміння відчувати її чарівність і красу.

Обладнання:

Мнемотаблиця «Весна», загадка, дидактичні ігри, прислів’я і приказки про весну, губки, гуаш,вода, серветки, підкладні аркуші, пензлики

Хід заняття

На початку заняття проводиться психогімнастика

Добрий день, мої малята,

Милі хлопчики й дівчата.

Візьмемося за руки

Та станемо у коло.

Радість та усмішки

Хай сяють навколо.

–  Ми зараз  будем подорожувати  до чарівної пори року, а якої ви дізнаєтесь із загадки.

У лісах струмки пустила,

Землю травами встелила.

Перші квіти принесла.

Чарівна моя… (Весна)

–  Сьогодні ми здійснимо  мандрівку в гості до Весни. Мандрівка буде і веселою, і цікавою, але нелегкою, бо Весна, запрошуючи нас в гості, запро-  понувала нам багато завдань. Ви погоджуєтесь на таку подорож?

1 завдання:  Гра «Коли що буває?»

Дорослий розпочинає, а дитина продовжуюе:

– Узимку дуже холодно, а навесні стає…. (тепліше)

– Узимку скрізь лежить сніг, а навесні…. (сніг розтає)

– Узимку немає ні квітів, ні травички, а навесні…..(виростає перша травичка, розквітають перші квіти)

– Узимку небо низьке, похмуре, а навесні… (небо яскраве, блакитне, сонячне)

– Узимку можна кататись на ковзанах, санках, а навесні…. (не можна, бо сніг розтанув, можна кататись на роликах, на велосипеді)

– Узимку  деякі птахи відлітають у теплі краї, а навесні… (прилітають з теплих країв)

– Узимку сонце стоїть низько і майже не гріє, а навесні…(сонечко піднімається вище і пригріває тепліше)

2 завдання:  Складання описової розповіді про пору року Весну

(використовується мнемотаблиця «Весна»)

Розповідь дорослого:

Прийшла весна. Погода весною буває сонячна, пасмурна,  дощова. Вся природа пробуджується від зимового сну. З’являються перші весняні квіти (підсніжники, проліски, конвалії, мати-й-мачуха, кульбабки, тюльпани, мімоза, нарциси і ін.). На деревах з’являються листочки. Пташки прилітають з теплих країв (ластівки, шпаки, журавлі, лелеки). Тварини прокидаються від зимового сну (їжачки, ведмедики). Люди починають працювати на городах і в садах. Я дуже люблю пору року весну за те, що навколо все оживає, радіє весняному сонечку.

(Пропоную дітям скласти розповідь, використовуючи мнемотаблицю)

Психогімнастика на килимку(фізкультхвилинка)

Нам тепло на землю треба,

Сонце, глянь на нас із неба –

Вийди, вийди, сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко!

–  І зараз ми з вами погріємось під промінчиками нашого сонечка – заплющимо очі, відпочинемо, відчуємо тепло сонячних промінчиків, вони лоскочуть нам наше личко, наші долоньки, кожен наш пальчик, наші ніжки. Зараз ми підімемо руки до сонечка, ніби хочемо його обняти, поцілувати, пригорнути до себе…Як же приємно грітися на сонці! Спокійно дихаємо – вдих, видих, вдих, видих, вдих, видих…. Руки розслабились, ноги розслабились. Ваше тіло зовсім не напружене, ми гріємося на сонечку, нам так приємно. Зробили глибокий вдих, відкрили очі, потягнулися і встали.

3 завдання:  Гра «Так чи ні?»

я буду читати речення, а ви будете відповідати так чи ні.

– Настала весна, усі птахи полетіли в теплі краї.

– Навесні з’являються підсніжники.

– Діти зраділи, що настала весна і побігли кататися на ковзанах.

– Весною небо стає блакитнм, а повітря теплішає.

– Весною на деревах з’являються плоди.

– Весною на деревах з’являються листочки

– Весною дні стають довшими, а  ночі коротшими.

4 завдання: Прислів’я і приказки про весну 

Дорослий зачитуе  прислів’я чи приказки про весну

– Весна багата водою

– Весна кличе в поле

– Весна ледачого не любить

– Довгі бурульки – на тривалу весну

5 завдання:  (малювання губкою гілочок мімози)

Пальчикова гімнастика (дитина імітуюе рухи)

Прилетіло сонечко

На мою долонечку –

Крильця червоненькі

Цяточки чорненькі.

По всіх пальчиках походило,

З мізинчика полетіло

Дорослий: я пропоную намалювати мімозу (показ  нетрадиційної техніки малювання губкою).

Вмочивши губку в густу гуаш, дитина малююе букет гілочок мімози, домальовуючи стебла і  листя пензликом. Дитина виконуюе роботу під керівництвом дорослого.

Підсумкова бесіда.

– Куди ми з тобою подорожували?

– Які завдання готувала нам Весна?

– Чи сподобалась тобi наша подорож весняними стежинками?

 

Тема : Подорож в математичні джунглі

Завдання : формувати у дітей інтерес до математики. Створювати ігрові умови для розвитку уваги , пам’яті , кмітливості. Виховувати самостійність, вміння працювати вдвох , планувати свою діяльність, творчо виконувати завдання.

Матеріал :іграшки- звірі, дидактичні ігри: «Знайди сусідів» , «З купинки на купинку», «Відкрий замок», « Знайди колір своєму дню».

ХІД ЗАНЯТТЯ :

Дорослий: подивися, які гості до нас завітали. Привітайся.

Вліво, вправо оберніться,

Один одному всміхніться.

З доброю, лагідною усмішкою

Можна розпочати наше заняття.

Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми вирушаємо у цікаву мандрівку в математичні джунглі і зустрінемося з її мешканцями. Живуть тут числа і цифри , геометричні фігури і наші незмінні супутники дні тижня.

Шлях до джунглів лежить через зупинки , непрохідні стежинки , галявинки.

  1. Галявинка «обчислень»
  2. Галявинка «геометрична»
  3. Галявинка «відпочинь»
  4. Галявинка «розумників»

В дорозі можуть трапитися деякі труднощі, можливо підстерігатиме небезпека. Але нашими помічниками будуть уважність, кмітливість, взаємодопомога. То ви готові до того , чи не злякались ? (Готові , не злякались.)

Вирушаємо в дорогу. А щоб було веселіше ,давай візьмемо з собою в дорогу гру «Відповідай швидко і правильно»

Цукор солодкий, а сіль …

Слон великий, а мишка …

Дерево високе,а куіщ …

Міст широкий, а лінійка …

Ніж короткий, а шабля …

Зрештою ми дісталися до першої зупинки яка назавається

Живуть тут цифри і числа та мешкають добре знайомі нам звірі. Вони такі пухнасті і приязні. Давайте назвемо їх.

Дитина називае : лев Сімба, мавповча Чі-чі, папуга Гриша, ведмідь Балу, удав Каа.

Дорослий:

* Скільки звірів у нас ?

* На якому місці стоїть? (відповіді дітей)

Ці звірі як і ми люблять гратися в піжмурки. Давайте з ними і пограємося.

Ви заплющете очі, а хтось із звірів заховається.

Проводиться гра «Піжмурки»

Ці звірята ніколи не бачили весни і її запашних квіточок. А чому слоненятко не бачило весну? Відповіді дітей (тому що в джунглях завжди літо.)

Назви,  які весняні квіточки ви знаєте ? (відповіді дітей).

Зроби гарну клумбу. Візьміть по одрій квіточці. На кожній квіточці цифра. Я пропоную погратися в гру «назвіть сусідів» Я буду називати квіточку і цифру на ній, а сусіди цієї квітки повинні відгукнутися.

Дорослий :

Ось ми і потрапили на другу галявину, яка називається (діти читають «геометрич- на).На цій галявині на нас чекає інтелектуальне кафе. Для того ,щоб потрапити в ньго нам потрібно оплатити вхід.

Сьогодні ця плата інтелектуальна. Ти повинен (нна) проявити знання про форму, колір, величину під час дидактичної гри «Відкрий замок» (більший, менший, найменший) однакового кольору, але різних за формою і розміром. Слухай уважно!

Завдання : потрібно правильно співвідносити за кольором і розміром геометричну форму на замок. Тож не забувайте орієнтуватися на колір замка і отвору на ньому. Умова: виграє той, хто спритно і правильно справиться з поставленим завданням.

Молодець,ти  вважаєш що справился (вся) з завданням ? (так)

Оце і є плата за вхід. Ви отримали квиток. Підійдіть до столу замовлень. Щоб ви хотіли отримати в меню ?

Відповідь дітини :(геометричний салат , фірмове тістечко ,трьохшарове желе.) Діти_ виконують завдання з різних геометричних фігур.

Які геометричні фігури використали в своїх блюдах ?

А тепер пропоную  хвилинку самообслуговування (математичні цікавинки та таємниці, де кожен із вас повинен проявити математичні знання.

  1. Які бувають кути ? (гострі, прямі, тупі)
  2. Яка фігура має найменше кутів ? (трикутник)

А найбільше кутів? (многокутник)

  1. Які бувають лінії ? (криві, прямі, ламані)

Що за лінія , що має початок , а не має кінця ? (промінь)

  1. Які фігури не мають ні кутів, ні сторін ? (коло, овал)

Добре ми сьогодні попрацювали, відпочивали , але підійшов час залишати кафе. Дорослий :

Нарешті галявина «відпочинь» Тож давайте відпочивати. Я буду показувати вам цифру, а ви виконувати дії відповідно цифр.

Скільки раз ногою тупнем (4)

Скільки раз руками хлопнем (5)

Ми присядем скільки раз (60 І нахилимось а цей час (7)

Ми підплигнем рівно стільки (8)

Ай да рахунок ! Гра і тільки.

Подуєм на плече,

І на друге будем дути,

Бо сонечко пече, а вітерця не чути.

Подуєм на животик

Мов трубочка стане ротик

Тепер подуєм на хмаринки

Піднімем вітер, і який

Насунулися чорні хмари

Пішов дрібненький дощик (кап, кап)

Ми сховалися під кущик.

Скоро сонце виглянуло. Ми знову рядком пішли по джунглям. Подорожуємо далі.

Ось ми і дісталися останьої зупинки “Розумників» Якщо це джунглі, то хто ці розумники? (розумні звірі)

Давайте поміркуємо, в чому проявляється їхній розум? (вони добувають собі їжу, добре полюють)

Вірно, вони хорошо орієнтуються в частинах доби. Тож давайте покажемо звірятам свої знання. Згодні?

Діти, отже ми з вами частинка того, серед чого живимо. Ми вже навчилися орієнтуватися в часі і просторі. По чому можна визначити, яка частина доби? (по комахам, по рослинах, по сонцю)

Сонце сховалось? (вечір)

Сонце зійшло? (ранок)

Сонце стало серед неба? (день)

А тепер давйте наділимо людськими і казковими якостями кожну частинку доби.

Ким тепер стане ранок ? (ранок стане маленьким лісовичком)

Ким стане день:? (хлопцем красенем у золотій короні)

А вечір? (турботливим дідусем)

А ким стане ніч? (красунею чарівницею і старенькою бабусею)

Дорослий. А зараз використовуючи коротенькі образи-етюди розкажи про: маленького лісовичка, дня-красеня, дідуся вечора, красуню чарівницю.

(діти описують кожну частину доби.)                                                           пропоную погратися в гру «добери колір своєму дню»

Завдання : добери якийсь колір, щоб можна пошити вбрання вашому дневі, й поясніть ,чому ви обрали саме цей колір.

(дитина виконують завдання)

Молодець, гарно ви справилася(вся) з цим завданням.

Підсумок.

Мандрували, в джунглях побували

Хоча цікаво було там

Та пора додому нам.

На якій галявині вам найбільше сподобалось?

На яку галявину ви хотіли повернутися?

На якій галявині було найважче?

 

Тема: Аплікація з паперу. Кошик з квітами

Мета: продовжувати вдосконалювати прийоми роботи з папером; навчити робити з паперу кошик з квітами; розвивати навички роботи з ножицями та клеєм, охайність, самостійність; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до квітів, посидючість та терпіння.Корегувати дрібну моторику рук,орієнтування на площині ,у росторі.

Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, серветки для рук, ілюстрації із зображенням квітів.

Хід заняття

  1. Організаційний момент

1 Привітання

Щоб заняття пройшло немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними — і хлоп’ята.

  1. Основна частина

1 Оголошення теми та мети заняття

— Сьогодні на занятті ми продовжимо працювати з папером, згадаємо прийоми різання та згинання, правила роботи з ножицями та клеєм. Будемо виготовляти кошик з квітами.

2 Вступна бесіда

— Послухайте вірші про весну.

ВЕСНА

З піднебесся навесні Линуть співи голосні.

Це до рідної землі Повернулись журавлі.

А у полі навесні Починають посівні.

Квіти розпускаються,

Листя пробиваються.

А з-під снігу навесні Лізуть проліски лісні.

Ось струмочок дзюркотить,

Він до річечки біжить.

Прокидайтеся від сну!

П. Грабовський

— Чи сподобався вам вірш?

— Які прикмети весни ви знаєте?

— Як ви гадаєте, чому всі з нетерпінням чекають приходу весни?

— А ще весна — це пора квітів.

— Квіти оточують нас протягом усього життя. Квіти дарують на свято, на день народження, на весілля, ними прикрашають житло і вулиці, парки і садки.

— Хто дбає про квіти? (Відповіді дітей.)

— Вирощують квіти квітникарі. Вони працюють протягом усього року. Взимку вони працюють у теплицях, навесні — у парниках.

— Сьогодні ми теж будемо квітникарями. А які весняні квіти ви знаєте?

  • Вона цвіте в травневі дні,

Поміж великим листом Повисли квіти запашні,

Немов дрібне намисто.

(Конвалія)

  • Дуже ніжний, синє очко, П’є водичку із струмочка, Із-під снігу визирає,

Білу зиму проводжає.

(Пролісок)

  • Поміж квітами весни Найяскравіші вони,

Дуже ніжний запах мають, В назві колір свій ховають.

(Фіалки)

  • Зірка з небес злетіла —

І з’явилась квітка біла, Ніжний запах чути скрізь. Зветься квіточка.

(Нарцис)

— Наші квіти сьогодні будуть дуже схожі на нарциси. Послухайте легенду про цю квітку.

Коли стомлений спекою Нарцис нахилився попити зі струмка, він у його струменях побачив своє відображення. Ніколи раніше не зустрічав Нарцис такої краси і тому втратив спокій. Щоранку закоханий у своє відображення юнак приходив до струмка. Нарцис не їв, не спав, він був не в силах відійти від струмка. Так день за днем юнак танув майже на очах, поки не зник безслідно. А на землі, де його бачили востаннє, виросла біла квітка холодної краси.

3 Фізкультхвилинка

Нумо із-за парти встанем,

У віконечко поглянем.

В небі хмароньки біленькі.

Сонце в небі золотеньке.

Ось поставим руки в боки Й пострибаємо навскоки.

Вліво, вправо нахиліться І навшпиньки підніміться.

Руки вгору, руки вниз,

Кругом себе повернись.

Крок вперед зроби швиденько І за парту сядь рівненько.

4 демонстрація та аналіз зразка

► Інструктаж

— Сьогодні ви працюєте колективно

— Спочатку всі члени групи вирізають по одній квітці. Користуйтеся шаблоном, який лежить на парті. Для цього обведіть шаблон квітки із жовтого або білого паперу.

— Потім виріжте серединку квітки за шаблоном. У середину поставте олівець для клею і загніть краї вгору. Приклейте серединку на квітку.

— За допомогою шаблону вирізаємо кошик. Колір кошику доберіть разом.

— Маленькими прямокутниками прикрасьте кошик і наклейте їх, користуючись пензликами. Створиться враження, що кошик плетений!

— Доберіть колір картону і приклейте кошик на картон. Потім прикрасьте кошик квітами.

5.Вправи для очей 6. практична робота дітей

— Про які правила слід пам’ятати?

— Як працювати з ножицями?

— Як працювати з клеєм?

— Як потрібно поводитися у групі?

ІII. підсумок заняття

— Над чим ми працювали сьогодні на уроці?

— Кому можна подарувати кошик з квітами?

— Як потрібно ставитися до квітів у природі? Чому?

 

«Математична країна»

Мета: продовжувати вчити дітей оперувати цифрами, розв’язувати логічні задачі, визначати суміжні числа; вправляти у прямій та оберненій лічбі; закріплювати знання дітей про геометричні фігури, дні тижня; формувати вміння орієнтуватися у просторі; розвивати у дітей логічне мислення, пам’ять, мовлення; виховувати стриманість, колективізм та інтерес до математики.

Матеріал: Д. м.: конверт, талісмани, лялька – Королева, лісові друзі (іграшки), медалі.

Р. м.: цифрові будиночки, лічильні палички, папір з геометричними фігурами, фломастери

Хід заняття

Ігровий момент

– Я сьогодні відчинила вікно до нас в квартирузалетів ось цей конверт і потрапив мені прямо в руки. Як ви думаєте, що там? Скажіть, а ви хочете дізнатися, хто його написав? Я теж дуже хочу!

(Відкриваю, читаю)

Добрий день, Я – Королева незвичайної країни, там багато геометричних фігур, цифр, задач..Знаю, що ви дуже розумні, кмітливі дітки, тому я вас запрошую до себе в гості. Але перш, ніж потрапити до мене, вам потрібно пройти через чарівні зупинки, на яких вас будуть чекати завдання. Виконавши їх, ви отримаєте талісмани, які допоможуть вам дізнатися назву моєї країни. Чекаю зустрічі з вами!
З повагою, Королева

– Ну що ж ти хочеш зустрітися з Королевою? Тоді вирушаємо у подорож. Але постривай! З нами теж хочуть вирушити і багато чому повчитися лісові звірята. Візьмемо їх з собою? Та спочатку, щоб знати скільки їх помандрує з нами, потрібно їх порахувати.

Гра “Порахуй”

– А тепер можемо вирушати!

Зупинка 1 – Логічна (задачі)

От і перша зупинка – Логічна, на якій відкривають нам шлях в країну, ось ці чарівні двері. А що це на них? (замочки)Так. I нам треба їх відкрити за допомогою ключиків. Але сперш потрібно розв’язати задачі, давши правильну відповідь, ми зможемо знайти той ключ, який співпадає з нашим розв’язком і тоді зможемо відкрити двері. Тому будьте дуже уважні, адже якщо ми зробимо помилку, ключ не підійде і ми не зможемо подорожувати далі. Отож, слухайте!

  1. Три руді лисиці,
    Грались на травиці.
    З них одна сховалась,
    Скільки їх зосталось? (2)
    2.Купила в крамниці сестричка,
    Сім метрів шовкової стрічки.
    Три мені віддала,
    А скільки ж собі узяла? (4)
    3. Вісім спілих грушок
    На гілочці годайдались,
    Три грушки з’їв Павлушка,
    То скільки груш зосталось?(5)

– От ми і справились з першим завданням. А отже отримуємо перший талісман. Нашим лісовим друзям дуже сподобалось розв’язувати задачі, тому вони з великим задоволенням ідуть з нами далі.

Зупинка 2 – Сусідня (будиночки з цифрами)

– А на цій зупинці ми  зустріли не звичайні, а цифрові будиночки. В них мешкають цифри, які зовсім не знають своїх сусідів. I Королева дуже хоче, щоб допомогли цифрам. Допоможемо?

– От, які ми молодці, допомогли цифрам розібратися з сусідами, та й не тільки вони, а й звірі, тепер знають, які сусіди можуть мешкати ось в таких будиночках. А за виконане завдання ми отримуємо другий талісман.

Зупинка 3 – Тижнева (дні тижня)

– На цій зупинці, Королева хоче перевірити нас. Вона хоче дізнатися, на скільки добре ми знаємо дні тижня. Будьте уважні!

Вранці ми із добрим ділом

День вітали..(Понеділок)

Ніченька минула скоро,

Трудовий іде..(Вівторок)

За ним спритна, молода

Поспішає..(Середа)

А четвертий день тепер,

Називається..(Четвер)

Діло добре ладиться,

Як настане..(П’ятниця)

Дома скрізь кипить робота,

Як почнеться день..(Субота)

А субота з хлібом – сіллю,

Привела сестру..(Неділю)

– А хто назве їх по порядку?

– Який сьогодні день?

– А який був вчора?

– А який буде завтра?

– Молодці! Гляньте, як наші друзі радіють, тому що, чесно кажучи, багато хто з них плуталися в днях, а тепер вони раді, бо разом з нами, вони вивчили їх напам’ять. А за виконане завдання, ми отримуємо третій талісман.

– Ну що, я думаю зараз саме час всім нам відпочити, тому що стомились не тільки ми, а й наші лісові друзі, вони так з нами працювали, що стомили свої лапки.

Фізкультхвилинка

Раз, два! Пострибали!

Три, чотири! Знову стали!

Лапки вліво, лапки вправо,

Лапки вгору підняли.

Всі тихесенько присіли,

Потім знову підвелись.

Покрутились, звеселились,

Усміхнулись!

Й за науку знов взялись!

Зупинка 4 – Геометрична (папір з геометричними фігурами)

– А на цій зупинці, нас чекають геометричні фігури. Вони теж, як ми з вами мають своїх друзів і вони завжди разом одне з одним. Але з ними трапилась біда, вони не можуть знайти один одного і хочуть, щоб ми їх не тільки знайшли, а й побудували з них не звичайний, чарівний будинок.

– Ось, які чудові будиночки в нас вийшли. Фігури знайшли одне одного. Стали на свої місця. А наші лісові друзі, вдячні за такі прекрасні будиночки. Отже, за виконане завдання ми отримуємо четвертий талісман.

Зупинка 5 – Просторова (лічильні палички)

– Діти, ви не забули до кого ми йдемо в гості? Але ж якщо вона нас запрошує до себе, то й ми повинні будемо покликати її. Та ми ж знаємо шлях,зупинки, доріжку по якій повинні йти, а Королева – ні. Для того, щоб вона до нас потрапила, нам потрібно їй показати маршрут до нашого садочка. Отож, я називатиму кількість паличок і напрямок у якому їх потрібно покласти(викладаємо доріжку з лічильних паличок)

1п. – вправо

1п. – вгору (прямо)

1п. – вправо

1п. – вгору

1п. – вліво

1п. – вгору

2п. – вправо

1п. – вниз

1п. – вправо

-Молодці! Наша Королева точно не заблукає і швидко знайде дорогу. А наші друзі, дякують нам, адже навчилися знаходити потрібний маршрут. За нашу вправність, ми забираємо останні – п’ятий талісман.

Підсумок

– От і виконали ми всі завдання Королеви, зібрали всі талісмани, а тепер давайте ж дізнаємось, як же зветься країна, в якій мешкає Королева. Відкриємо наші талісмани.. МАТЕМАТИКА

– То як зветься ота не звичайна, чарівна країна? (математика)

– А тепер час зустрітися з Королевою.

– Королева: ”Я чекала зустрічі з вами! Змогли мене переконали, що ви дійсно дуже розумні дітки. За вашу сміливість і знання, дарую вам, як найкращим знавцям математики, ось такі медалі. А лісовим звірятам теж дарую медалі, за те, так цікавляться математикою. Нехай розкажуть своїм лісовим мешканцям, що мандрували пізнавальними зупинками, а головне те, що не просто мандрували, а й багато чому навчилися в цікавій країні, яка зветься – Математикою”

 

Конспект заняття тема: «Метелик»

Мета: продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання. Вчити створювати малюнок в техніці «монотипії». Формувати вміння самостійно вибирати колірну гамму фарб, відповідну радісному річному настрою. Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук і кистей. Викликати позитивний відгук на результати своєї творчості.

Матеріал: ілюстрації із зображенням метеликів, лист альбомного паперу складеного навпіл, гуаш, пензлі, баночка з водою, ганчірка. вирізаний контур метелика, гуаш, пензлі, баночки з водою, палітри, ганчірочки

На столi перед дитиною вирізані контури метеликів, кисті на підставках.

  1. Вступна бесіда.

Ворушилися у квітки Всі чотири пелюстки.

Я зірвати його хотів, Він спурхнув і полетів.

Метелик.

Вірно, а як ти здогадалася(вся) , що це загадка про метелика?

Діти. У неї чотири крила, вона сиділа на квітці і потім полетіла.

Вірно. Подивися, скільки красивих метеликів до нас прилетіло.

Дорослий  показує дітям ілюстрації із зображенням різних видів метеликів.

Про метелика складено чимало віршів. Зараз я прочитаю  один з них.

Метелик на стеблинку сів —
І вже незрозуміло:
Чи то метелик там сидить,
Чи, може, квітка біла.
Бо крильця — білі пелюстки,
А в квітки — білі крила.
Зацвів метелик у траві,
А квітка полетіла.

Метелики хочуть подивитися, як ми вміємо малювати. На цій картинці червоні метелики, на цій – жовті. Всі вони веселі і красиві. А тепер подивіться на столи: на них теж прилетіли метелики. Але вони трохи сумні – їх забули розфарбувати.

  1. Постановка мети:Ми з вами зараз перетворимося в художників і допоможемо нашим метеликам стати гарними.
  2. Розгляд 2-х врятованих зразків за кольором.

Метелик, діти, це комаха. У неї, як і у інших комах, шість ніг і крила. А скільки у метелика крил? (Чотири.)

Правильно. Два з одного боку і два з іншого. А які вони за формою: різні чи однакові? (Однакові.)

А як розписані крила? (малюнок з одного і з іншого боку однаковий.)

Молодці. Ви дуже уважні. Протилежні крила у метелика називаються симетричними, тобто мають однакову форму і малюнок. А чим харчуються метелики? Нектаром квітів.

Вірно.

Дорослий пропонує зобразити метелика незвичайним способом – предметної монотипією.

  1. Частковий показ:
  2. Аркуш паперу складаємо навпіл, щоб вийшла лінія згину.
  3. на правою половині листа намалювати половину метелики.
  4. Ліву сторону пригорнемо до правої і ретельно розгладити.

Відкриємо лист … Що вийшло?

II частина

  1. Індивідуальна робота з дітьми: додаткове розглядання зразків;

нагадування;

уточнення;

Похвала.

Вихователь нагадує, що потрібно малювати рідкими фарбами. Намалювати силует і зафарбувати фон, швидко накрити і зробити відбиток. Поки просихає силует, показати дітям різновид оформлення крил метеликів.

Вся метелик виявилася розфарбованої! Так ви ж чарівники! Які гарні і радісні метелики! Давайте покладемо їх на стіл – нехай висохнуть. А ми пограємо.

III заключна частина.

В кінці заняття всі роботи дітей вивішуються на дошку або розкладаються на столі. Педагог звертає увагу на незвичайність малюнків. Просить повторити назву способу зображення метеликів. Зазначає дітей, які внесли доповнення в свої роботи.

Рухлива гра «Метелики».

Гра «Метелики і квіти»

Мета: формувати вміння дітей порівнювати дві групи предметів на основі рахунку, встановлювати рівність і нерівність двох множин.

Хід гри: Діти, подивіться, які гарні метелики. Вони хочуть з вами погратися. Зараз ви станете метеликами. Наші метелики живуть на квіточках. У кожній метелики свій будиночок – квіточка. Зараз ви будете літати по галявині, а за моїм сигналом знайдете собі будиночок – квіточка. Метелики, летіть! Метелики, будиночок! Всім їм вистачило будиночків?

Молодці! Як ви добре грали! Беріть своїх метеликів, нехай вони прикрашають нашу групу.

 

Інтегроване заняття в старшій групі

Тема: ” У світі усе починається з мами “

Програмний зміст :

– вчити дітей складати слова-порівняння, опираючись на фотоматеріали та життєвий досвід; в мові використовувати епітети,розвивати зв’язне мову, логічне мислення. Закріпити знання про портрет, як вид станкового мистецтва, про пропорції обличчя людини та форму, вдосконалювати техніку роботи кольоровими олівцями та акварельними фарбами. Удосконалювати вміння дітей малювати портрет своєї матусі, передавати особливості її обличчя та волосся. Виховувати любов до мами і повагу до материнського почуття.

Обладнання:

фотокартки своїх матусь, репродукції жіночих образів, акварель, графітні та кольорові олівці ,пензлі, папір.

Попередня робота:

малювання автопортретів, малювання портретів своєї родини, бесіди, розглядання фотокарток та ілюстрацій, дидактичні ігри, читання художніх творів та прослуховування музичних композицій.

Хід заняття

 

Добрий ранок!

Вліво-вправо повернутись- один одному всміхнутсь.

Добрий ранок!

Добрі друзі!

Добрий ранок!

Зичим радості й пісень, і ще ми вам бажаєм: бадьорості на весь день!

Дорослий: Подивиться на ці картини . Вони з картинної галереї .А що це таке картинна галерея?

Діти: (це приміщення де багато картин;ці картини розглядають люди; картину галерею ми бачили в музеї..)

Дорослий.: А хто малює ці картини? (художник)

Так, діти, художник, як чарівник, бере чистий лист і твори справжнє диво! (діти стають у півколо)

Я пропоную вам розглянути ці гарні картини. Який жанр живопису на цих картинах?

Діти: цей жанр називається портрет.

Дорослий:: А які жанри ви ще знаєте? (пейзаж ,натюрморт)

Діти, а кого зобразив на цих портретах художник ? (жінку).

Чим відрізняються ці жінки?

Діти: (обличчя, зачіска, погляд, вік).

Дорослий.:  Діти, усі ці жінки чиїсь матусі. І ця виставка називається: «У світі усе починається з мами!»

Я знаю, що ви дуже любите своїх матусь!

Що твояї матуся любить робити.

Порівняйте свою маму з ким-небудь або чим-небудь теплим, добрим, чарівним.

Діти: (Моя мама любить танцювати.. Моя мама схожа на зірку , тому що вона яскрава..)

Дорослий .: Я пропоную вам намалювати портрет своїх матусь і поповнити виставку «У світі усе починається з мами».

Давайте трішки розігруємо руки:

Малюки-дошкільники!

Гарно-рівно стали!

Малюки-дошкільники!

Роблять гарно вправи.

Ось для ручок-потягнулись!

Потім швидко ми нагнулись!

1..2..3..- гарно пальчики стискайте,

Сили в руки набирайте!

Наші пальчики зіжмемо,

Тепер дружно розіжмемо,

Втому з ручок обтрусили-

Набирайтесь  пальці сили!

Дорослий.: Молодці!

Зараз підійдіть до мене і разом пригадаємо послідовність малювання портрета (перший єтап: простий олівець – промальовуюємо обличчя, ніс, очі, вуста; другий етап – простим олівцем доповнюємо зачіску, шию, тулуб по груди; 3 етап – беремо кольорові олівці або фарби і розмальовуємо портрет) Сідаємо.

 

Гарно-рівно сіли!

Олівець в руку візьмем!

Добрий ранок, аркуш! (кисть руки нахил до аркуша)

Добрий ранок, сусід! (вліво–вправо поворот кисті руки)

Добрий ранок, усі сусіди! (круговий оборот кисті руки)

Зупинились! Почали малювати.

(діти малюють своїх матусь під фон музичного супроводу. Змальовують з фотокарток.  Вихователь слідкує, щоб діти правильно тримали олівець або пензлик, за осанкою дітей, допомагають дітям, якщо це потрібно)

 

Закінчуємо малювати! Зараз підійдіть до мене і ми всі разом подивимося, які гарні портрети у вас вийшли. (обговорення)

Молодці!

 

Тема. «До краси можна торкнутися тільки серцем».

Мета. Розширювати та збагачувати уявлення дiтей про живу природу рідного краю; класифікувати за групами; вправляти дітей у розв’язанні логічних задач. Учити дітей естетично сприймати природне довкілля, помічати у світі природи прекрасне, чарівне, дивовижне. Виховувати у дітей основи екологічно-доцільної поведінки, бережливість до флори і фауни рідного краю.

Хід заняття

Сонце світить, сонце сяє,

Пестить землю, зігріває

Землю щедру і багату

Велетенську нашу хату.

Ви скажіть тепер мені:

Де ви мешкаєте всі? (У будинках)

Я сьогодні хочу розповісти вам одну історію.

Одного разу в лісі трапилася дивовижна історія. До газети лісових жителів вирішив дати оголошення равлик. Воно було таким: «Здам квартиру в дуже тихій місцевості, перший поверх, є вода й освітлення!»

Щойно з’явилося це оголошення, як лісові мешканці натовпом посунули до равлика.

Діти, а як ви вважаєте, хто може мешкати у равликовому будиночку? У воді? А на суші? (Черв’ячки, комахи, мурахи, жучки…) А чи зручно їм буде там? Чому?

Чому для кожного найкращою є його оселя? (Вона облаштована згідно з потребами та смаком її мешканців.)

Сюрпризний момент

Загубилася пташка і не може знайти своєї домівки, родичів. Вона просить дітей їй допомогти.

Перш за все нам потрібно дізнатися назву цього птаха.

Птахо, як ти почуєш своє ім’я, то заспівай!

Які є птахи? (Перелітні й зимуючі)

Дидактична гра «Перелітні й зимуючі птахи»

Діти, почувши назви перелітних птахів, махають руками, а почувши назви зимуючих,- стрибають на обох ногах. Наприкінці гри пташка співає, а діти дізнаються її назву.

А де живуть птахи?

Діти. Найбільше птахів живе у лісах, парках. Коли ми заходимо до лісу, то хочеться вдихнути свіжого повітря на повні груди і послухати пташиний спів.

Послухайте ще одну історію. Ішла людина, спекотно їй було влітку, ніде заховатися для перепочинку. Вирішила вона посадити деревце. Але одне деревце всіх не захистить, тому наші малята посадили ліс. Нашому лісу чогось бракує.

Дидактична гра «Який ліс?»

Уявімо, що ви всі дерева цього лісу і спробуємо відобразити його настрій: сумний, тихий, зажурений, зачарований, невеселий, самотній.

А як називався б наш ліс, якби в ньому росли лише ялини, дуби, сосни, берези, клени, вільхи, осини? (Відповіді дітей.)

А коли в лісі змішаються всі дерева, то як він називатиметься? (Відповіді дітей.)

Діти, якої частини дерева ми не можемо бачити і чому? (Міркування дітей.)

Як ви вважаєте, що може оживити, звеселити ліс? (Відповіді дітей.)

Спробуємо це зробити разом! Спочатку нам потрібно засадити рослини, потім запустимо у ліс тварин, птахів, комах. Але пам’ятайте: ліс – це багатоповерховий будинок і на кожному поверсі –  свої жителі.

Дидактична гра «Хто де живе?»

Діти об’єднуються у підгрупи, обирають собі мешканців за групами.

А тепер відгадайте, хто у нас оселився?

Дидактична гра «Хто це?»

Тварини: клишоногий, довговухий, колючий, руда, зубатий.

Птахи: чорний, співучий, стукітливий, білобока, жовтопуза.

Комахи: барвистий, працьовита, смугаста, рогатий, надокучлива,   писклявий.

Фізкультхвилинка.

«Віє вітер нам в обличчя…»

З’являється пташка, під крильцем тримає лист для малят.

Лісові мешканці просять допомогти розібрати плутанину.

Логічна гра      

Упав із дуба жолудь, гладенький із шапочкою, виріс із нього великий, красивий клен.

Стоїть восени берізка вся в золоті, роздає спілі яблучка їжачкові й зайчикові.

У хитрої лисички народилося п’ятеро кумедних лисенят. Вони почали стрибати по гілках.

Узимку у вовчому лігві народилося маленьке ведмежатко.

Восени у птахів і звірят з’являються маленькі дитинчата.

Ми розплутали всі загадки. А як потрібно поводитися в лісі, щоб не заважати лісовим мешканцям? (Міркування дітей.) Не галасувати, не вмикати голосно музику, не палити вогнищ, не смітити, не руйнувати їх будинки тощо.

Краси можна торкнутися тільки серцем. Люби природу, розумій, шануй і дбай про неї – і вона відплатить тобі своїми скарбами.

 

Конспект заняття з ліплення із пластиліну

для старшої групи «Качечка»

Мета:

Ознайомити дітей зі скульптурним методом ліпки. Вчити відтягувати від всього шматку пластиліну необхідну кількість матеріалу, яка знадобиться для моделювання шиї та голови. Застосовувати знайомі прийоми ліплення (витягування, прищипування, згладжування пальцями, загинання для створення виразного образу).

Розвивати дрібну моторику рук з елементами пальчикової гімнастики, масажу долоньок. Розширити словниковий запас (домашні птахи, водоплавуючі, качиний клюв, качине крило).

Виховувати працелюбність, доводити почате діло до кінця.

Матеріал: пластилін, дві ємності з горохом, пір’я, дрібні намистинки або гречана крупа, дощечки, серветки, стеки, дрібні іграшки качата за кількістю дітей, трава свіжа або сплетена із ниток.

Хід заняття:

  • Сьогодні ми поговоримо про птахів, але не тих, які живуть у лісі чи містах, а домашніх. Яких домашніх птахів ви знаєте? Живуть домашні птахи на пташиному дворі, у нас є макет такого двора. А однієї пташки тут немає. Я вам загадаю загадку, а ви послухайте:

В неї ноги — наче ласти,
Дзьоб плескатий, червонястий,
— Кря-кря-кря, — пливе по річці,
Їсть зерно, скубе травичку…
чи вгадали, що за пташка?
Хто це, діти? Звісно, …(качка).

  • Ось вона мама-качка. Приготуйте свої пальчики.

Діти разом з вихователем виконують пальчикову гімнастику

«Качечка з каченятами»

Йшла качечка бережком,

(права рука – з’єднуються чотири пальці з великим – дзьоб)

Вела діточок гуртом,

(ліва рука – перебирають пальцями)

Вела качат за собою,

(повторюються рухи правої і лівої руки)

І великого, й малого, й середнього, і меншого, та й самого улюбленого.

(вказівним пальцем правої руки по-черзі загинають пальці лівої руки)

  • Йшла качка зі своїми каченятами, вони гралися в травичці, ловили мух і заблукали. Мама-качка шукала їх, не могла знайти. Як ви думаєте, де вони можуть бути? А може вони зайшли до нашого горового басейну покупатись? Давайте їх пошукаємо. Засуньте пальчики в горох і гарно переберіть кожну горошинку. Які горошинки? (круглі, гладенькі)Кожен знайдіть одне каченя. Як звуться діти качки? Знайшли каченят? Поруч з басейном є гарний майданчик, що росте на ньому? (травичка)Яка вона? (м’якенька, зелена, пухнаста) Давайте залишимо каченят гратися на майданчику у травичці, а я пропоную вам зліпити друзів для качки і каченят.

Діти сідають за столи, дорослий  питає у дітей, чи сподобалися їм каченята, які вони, який зовнішній вигляд вони мають. Розповісти дітям, що качки ще люблять плавати, тому їх ще називають водоплаваючими. Вихователь знайомить дітей з новим скульптурним способом ліплення. Показує зразок.

  • Діти, ви будете ліпити ось таку качку. Водоплаваючі птахи мають особливу структуру тіла для того, щоб їм було легко плавати та літати. І ліпити їх краще особливим способом із цілого шматка, не ділячи його на частини. Так ліплять скульптури. Беремо пластилін розміром з кулачок і починаємо його розминати, щоб він був м’яким. Дивимось на качку, яку ми хочемо зліпити, і починаємо працювати. Ось тут буде голова, а тут – хвіст. Від передньої частини відтягую пальцями невелику кількість пластиліну, але не відриваю. І відразу починаю ліпити шию і голову – припіднімаю вверх, трохи загинаю і заокруглюю. Дзьоб у качки широкий – витягую трохи пластиліну а заокруглюю. Розглядаю качечку з усіх сторін, витягую хвостик і загострюю. Крильця малюю стекою, лапок не видно, бо каченята будуть гуляти в траві або плавати в річці.

Покладемо каченя на травичку.

Самостійна робота дітей.

Підсумок заняття: дорослий запитує дитину, кого вони зліпили – качку чи каченят, і чи їм вдалося зліпити їх скульптурним способом

 

Інтегрованого заняття з малювання

Тема: «Дерева» (техніка друкування картопляним штампом).

Мета: Продовжувати знайомити дітей з технікою друкування (друкувати можна не тільки кубиками, але і картопляними штампами). Закріпити знання про те, що дерево – це живий об’єкт, який дихає, живиться, росте; при необережному ставленні дерева можуть загинути. Розвивати образне мислення, творчу фантазію дітей. Виховувати акуратність в роботі. Підтримувати інтерес до вивчення різноманітних способів зображення дійсності.

Обладнання: аркуші паперу, прості олівці, акварельні фарби, пензлі, ємкості з водою, картопляні штампи 2-х розмірів (вирізані у формі листочків), туш зеленого кольору у піддоні.

Матеріал: загадки про дерева, ілюстрації із зображенням дерев у різні пори року, картинки із зображенням казкових дерев.

Хід заняття:

– Діти, послухайте, будь ласка, загадку і спробуйте її відгадати:

Весною веселить, Влітку холодить, Восени годує,

А взимку гріє.

(Дерево)

– Як ви гадаєте, чому в загадці сказано, що дерево весною нас веселить?

(Після довгої зими на деревах з’являються тоненькі ніжні листочки і квіти – це веселить наше око).

– Чому влітку дерево холодить? (У спекотну погоду всім приємно відпочити в прохолодній тіні дерев).

– А що означає, що восени дерево нас годує? (Яблука, сливи, груші, горіхи – все це плоди дерев, якими ласують і люди, і звірі).

– А як може дерево зігріти взимку? (Старі хворі дерева зрубують на дрова, а в молодих і здорових зимують білки, птахи, жуки та інші комахи).

– Бачите, як багато інформації містить одна невелика народна загадка. А послухайте ще одну загадку:

Що це за диво біля вікна: багато рук, а нога одна?

(Дерево)

– Поміркуйте, одна нога у дерева, це що? (Стовбур). А що названо руками? (Гілки)

– Правильно, діти. В казках і мультфільмах ми часто можемо бачити, як дерева користуються своїми гілками, як руками. Це тому, що дерева – живі. Вони дихають (адже усім рослинам потрібне повітря), живляться (своїми коренями всмоктують поживні речовини із землі), ростуть, інколи навіть хворіють і гинуть. Взимку дерева сплять, а навесні прокидаються, і тоді на гілках з’являється ніжне листячко.

– Зима цього року не була дуже лютою, але дерева все одно спали. Скоро настане весна, розквітнуть яскравим листячком дерева. А поки що таке листячко виросте на наших малюнках.

– Подивіться, що ви бачите на цьому малюнку?

Так, на ньому олівцем зображені дерево і рука. Чи схожі ці зображення між собою? (Рука схожа на стовбур і гілки дерева).

Я думаю, якщо зафарбувати малюнок руки коричневою фарбою і додати зеленого листячка, то можна отримати чудове молоде деревце.

Листочки ми будемо друкувати штампами, які я приготувала для вас. Зверніть увагу, вони двох розмірів. Ближче до гілок друкуємо великі листочки, а далі, на краю крони – маленькі, молоді. (Пояснення супроводжується частковим показом)

Діти виконують пробний друк на чернетках. Потім приступають до самостійної роботи.)

– Давайте вивісимо ваші роботи в куточку природи і помилуємося, який гарний весняний ліс ми створили власними руками!а

 

Доброго ранку, батьки.

Сьогодні ми працюємо над темою «Безпека життєдіяльності»

Тема: «Пригоди Марійки». Безпека в побуті.

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей діяти в екстремальних ситуаціях, ознайомити з правилами поведінки; розширити знання про небезпечні предмети у побуті; закріпити вміння робити вибір місця і предметів (шкільного приладдя) та іграшок для гри, правила безпечного поводження з ними; розвивати увагу, мислення під час вирішення проблемних ситуацій, мовлення; розширити словниковий запас дітей; виховувати бережне ставлення до себе та до навколишніх людей.

Матеріал: лялька Марійка з рюкзаком, іграшки (м’яч, автомобіль, м’який зайчик та ведмедик),  викрутка, праска, фен, шкільне приладдя (ручки, пензлики, олівці, ножиці, фарби), комп’ютер, презентація «Безпека в побуті».

Попередня робота: читання казок «Вовк і семеро козенят», «Червона шапочка», «Півень, кіт і лисиця»; екскурсія до стендів «Якщо ти загубився», «Безпека у побуті», бесіди та розігрування ситуацій правил поведінки в екстремальних випадках, безпечного користування  шкільним приладдям.

Хід заняття:

Почніть  з привітання

Встаньте діти всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Привітайтесь: Добрий день!

Гарно хай почнеться день!

– Діти, ви уже великі, скоро підете до школи, і батьки вас будуть залишати вдома, а самі ходитимуть на роботу. Хто із вас залишався один удома без дорослих? Як ви поводились наодинці? Чим займались? А чи знаєте ви, що таке безпека, безпечно гратись? (Відповідь)

Сьогодні ми з вами пограємо в незвичайну гру «Безпека в побуті». У нас є листівка «Безпека вдома», на якому зображені міньйони, і є значки. Протягом нашої гри ми будемо приклеювати певні значки на нього. На зеленій частині стенду зображений веселий міньйон, це означає, що ми будемо наклеювати значок, якщо нам можна брати предмети чи можна діяти в певній ситуації. А на оранжевій частині – зображений сумний міньйон. Так робити небезпечно!

(Стук в двері).

Дорослий: – Наталка, сходи дізнайся, хто прийшов? (Дитина підходить до дверей, питає: «Хто там?», повертається і каже, що прийшла Марійка.

Дорослий: Ти правильно Наталка зробила, що не відчинила двері? Чому? (Відповідь). Я піду, відчиню двері і запрошу Марійку до нас. (Дорослий відчиняє двері, «запрошує» в гості налякану Марійку з рюкзаком за плечима).

Дорослий  – Вітаю, Марійко. Заходь швидше. Що трапилось? Чому ти бігла?

Марійка: Вітаю!! Я ледве втекла від незнайомця.

Дорослий: Чому так сталося?

Марійка: Моя мама пішла до магазину і залишила мене одну. Я гралася, збирала шкільне приладдя в рюкзак, адже я скоро піду до школи. Раптом хтось подзвонив у двері. Я підбігла до дверей, спитала: Хто там? Мені відповіли, що лікар із поліклініки. Я відчинила двері і побачила незнайомця. Він хотів схопити мене, але я вирвалася, швидко зачинила двері і прибігла до вас. Допоможіть! Я боюся!

Дорослий: – Марійко, сідай заспокойся, відпочинь. Ти дуже добре зробила, що прибігла до нас, тут тобі буде безпечно. Ніхто тобі не зашкодить. Скажи, що нам зараз потрібно зробити? (Відповідь)

– А ще потрібно обов’язково подзвонити  мамі Марійки, розповісти про цей випадок і мама вже буде знати, де знаходиться Марійка, а якщо незнайомець залишився в квартирі, то, звичайно, мама викличе поліцію.

Обговорити ситуацію «Один удома».

– Чому не можна відчиняти двері незнайомцю? Питання:

  • Чи можна відчиняти двері стороннім людям, якщо вдома немає дорослих?
  • Що краще, відразу відчинити двері чи спитати «Хто там?»
  • Перед ким потрібно відчиняти двері: перед сусідом, поштарем, лікарем, вчителем? (Відповіді дітей).

Висновок: Нікому не можна відчиняти двері! (сумний міньйон)

Дорослий- Марійко, а що ти будеш робити, якщо загубишся?

Марійка: – Не знаю, буду плакати.

Дорослий:-Не потрібно плакати чи бігти. Потрібно звернутись за допомогою до матусь з візочком, чи до поліцейського, охоронця. Вони допоможуть. Потрібно назвати своє прізвище та ім’я, ім’я по батькові мами і тата, домашню адресу, телефон.) (веселий міньйон)

Дорослий: – А якщо до вас підійде незнайома жінка чи чоловік і скаже: «На шоколадку, підемо зі мною, я тобі котика покажу», що потрібно робити? (Відповідь)

Дорослий:-: Якщо незнайомий хоче провести дитину додому, чи дати цукерки, ти повинен відповісти: НІ! І швидко піти від незнайомця додому, якщо вдома батьки, чи в людне місце (магазин, школа, дитячий садок і т.д.)

Дорослий:: – Марійка, а що лежить у тебе в рюкзаку?

Марійка: Це я вчусь збиратись до школи, ось дивіться. (Дорослий дістає із рюкзака іграшки, шкільне приладдя, електричні прилади).

Дорослий:: – Як ти гадаешь чи всі речі потрібно брати з собою до школи? (Відповідь)

Д/Г «Допоможи Марійці зібратись до школи»

(Дитина складає шкільне приладдя для навчання в школі в один бік , а  іграшки для гри в іншій). На столі залишаються небезпечні предмети).

Завдання: дитина бере собі 1 предмет, розповідає, для чого потрібний цей предмет, чим він може бути небезпечним, та правила поводження з ним.

Перегляд презентації «Безпека в побуті» та бесіда за нею.

 

Малорухлива гра «Можна – не можна»

Діти стоять дорослий бросає м’яч. І питає.

Чи можна, якщо ти один вдома:

  • відчиняти двері незнайомцю
  • грати іграшками
  • брати цукерки у незнайомців
  • малювати, ліпити

–    брати голки, ґудзики

  • брати олівці
  • прасувати речі
  • брати ножиці
  • читати книжки
  • прибирати іграшки …

Дорослий:Молодець .  Отже, щоб не сталося біди, нам і Марійці потрібно чітко дотримуватись правил поводження в різних ситуаціях. Марійка дякує.Йде. Заняття закінчено.

 

Сьогодні пропоную гру для логічного мислення.

Дидактична гра «Чарівні будиночки»

Мета: розвивати логічне мислення, кмітливість, увагу; формувати вміння використовувати заперечення для визначення ознаки предмета, вміння використовувати схеми на практиці; виховувати бажання гратися, зосередженість, позитивні емоції.

Матеріал: плоске зображення будиночків з зображенням схем на даху, геометричні фігури.

Хід гри

  1. Мотиваційна настанова: у геометричних фігур сьогодні новосілля. Вони одержали квартири в нових будинках, але не знають хто в якому будинку. Допоможемо їм розселитися?
  2. Розгляд схем.
  3. Проблемні питання. Що означають схеми на дахах будинків? Які

фігури не можуть отримати квартири в тому чи іншому будинку?

Чому?

  1. Практична робота дітей: розселення геометричних фігур в підходящі

для них будинки.

  1. Пояснення дітьми своїх свого вибору.

Сьогодні гра для креативного мислення.

Дидактична гра «Чого на світі не буває?»

Мета: розвивати креативне мислення, збагачувати творчу уяву, формувати вміння помічати нісенітниці, розповідати як буває насправді, коли і чому; вміння доводити свою правоту обґрунтовувати думку. Виховувати увагу, зосередженість, позитивні емоції.

Матеріал: картинки з зображеннями різних нісенітниць. Хід гри

  1. Мотиваційна настанова. Художник намалював картини і приніс їх діткам, щоб вони оцінили його роботу.
  2. Розгляд картин.
  3. Проблемні питання. Чи подобаються його картини? Чому? Чи буває так

насправді? А як буває? Що було б, якби так було насправді?

  1. Оцінювання картин, обґрунтування своєї думки.

 

Математична скарбничка «ДОПОМОЖИ БДЖІЛЦІ ЗІБРАТИ НЕКТАР»

Дидактичне завдання: закріпити навички читання прикладів, склад числа з двох менших в межах 9, розв’язання прикладів на додавання на основі складу чисел. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять.

Обладнання:  сюжетна картинка із зображенням бджілки, яка збирає нектар, приклади.

Ігрове завдання: розв’язати приклад і знайти правильну відповідь – цифру.

“ПОЛІЧИ ГНОМИКІВ”

Дидактичне завдання: закріпити навички кількісної лічби предметів та цифри в межах 7. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять. Виховувати інтерес до гри.

Обладнання: сюжетна картинка із зображенням гномиків.

«СКЛАДИ ЛЮДИНУ З ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР»

Мета: закріплювати назви частин тіла людини, місце їх розташу­вання; розвивати вміння добирати такі геометричні фігури, що не­обхідні для викладання на папері певних частин тіла.

Матеріал: набори геометричних фігур для кожної дитини.

ХІД ГРИ

Вихователь пропонує дітям уявити, що вони на прогулянці зустріли якусь людину, цю людину слід викласти на папері за допомогою геометричних фігур. Після того, як фігуру людини ви­кладено, діти повинні відгадати, кого вони зобразили (хлопчика, дівчинку, чоловіка, жінку).

Пропонуємо величезну добірку логічних задач для дітей дошкільного віку.

Такі завдання розвивають не тільки логічне мислення, а й увагу, пам’ять, кмітливість. Вирішуйте з діточками такі завдання! Дітям вони дуже подобаються!

  1. Стоїть клен. На клені дві гілки, на кожній гілці по дві вишні. Скільки всього вишень
  2. Якщо гусак стоїть на двох ногах, то він важить 4 кг. Скільки буде важити гусак, якщо він стоїть на одній нозі?
  3. У двох сестер по одному брату. Скільки дітей в сім’ї?
  4. Жираф, крокодил і бегемот жили в різних будиночках. Жираф жив не в червоному і не в синьому будиночку. Крокодил жив не в червоному і не в помаранчевому будиночку. Як ти гадаєш, в яких будиночках жили звірі?

Вам може бути цікаво...

2 коментарі

  1. Валентина :

    Шановні вихователі, вдячні вам за цікаві заняття. Діти з захопленням виконують завдання та проводять активне дозвілля під час карантину.

  2. Nati :

    Спасибо вам за ваш роботу. Интересно проводим время решая задания на сайте. Дети скучают за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *