АЛГОРИТМ дій працівників ЗДО № 11 під час сигналу “Повітряна тривога”

АЛГОРИТМ
дій працівників Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 «Вітерець» за сигналами оповіщення цивільного захисту
“Увага всім”, “Повітряна тривога”

1. Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі групи повинні швидко порахувати дітей відповідно до списку, а помічники вихователів – зачинити всі вікна, вхідні двері усіх приміщень, перекрити воду, вимкнути світло.
  2. Швидко одягнути дітей.
  3. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну, вихователі разом з помічниками мають розбудити, підійняти, одягнути дітей і пройти разом з черговими по ЗДО в укриття.
  4. Взяти із собою список дітей групи, «тривожний рюкзак», засоби захисту (ватно-марлеві пов’язки тощо), маркер та пройти в укриття. Чергові по ЗДО мають допомагати дітям пройти в укриття.
  5. Працівники та діти групи повинні вийти до укриття найкоротшим шляхом (краще через спальну кімнату).
  6. Взяти із собою аптечку із препаратами для надання першої медичної допомоги (це може зробити медпрацівник ЗДО).
  7. Обов’язково взяти засоби гігієни: серветки (сухі, вологі), рушники (краще паперові), ємності із чистою водою, яку замінюють щодня.
  8. Працівники ЗДО не повинні залишати жодної дитини без нагляду; вихователі несуть персональну відповідальність за життя і безпеку дітей.
  9. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі мають організовано вести дітей з майданчика в укриття. Помічники вихователів повинні взяти списки дітей групи, «тривожний рюкзак» та, разом із черговими по ЗДО, негайно підійти до вихователів групи і допомогти відвести дітей в укриття.
  10. Вихователі повинні заздалегідь продумати план роботи з дітьми в укритті та підготувати дитячі книжечки, іграшки, олівці, фломастери, розмальовки тощо, які занести в укриття.
  11. В укритті вихователі повинні проводити освітню роботу з дітьми з наданням їм психолого-педагогічної підтримки у надзвичайних ситуаціях.
  12. Усі працівники ЗДО повинні перебувати в укритті, поки не буде сигналу «Відбій повітряної тривоги».

13. Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» працівники, які перебували в укритті, мають допомогти відвести дітей до приміщення групи (чи на майданчик).