АЛГОРИТМ дій учасників освітнього процесу ЗДО №11 у разі обстрілів
Затверджено:
Директор (завідувач) ЗДО № 11 “Вітерець”
____________ Галина НЕСТЕРЕНКО
Алгоритм дій учасників освітнього процесу
Конотопського дошкільного навчального закладу
(ясла – садок) №11 «Вітерець»
в разі обстрілів
Снаряд або ракету в небі можна помітити. Залп реактивної установки добре видно. Уночі — це яскравий спалах на обрії, а вдень — димні сліди ракет.
- Пам’ятайте, що спостерігати за ходом бойових дій заборонено. Потрапивши у район обстрілу, сховайтеся у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). Не виходьте з нього до кінця обстрілу.
- Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на дорозі, негайно ляжте на землю, туди, де є виступ або хоча б невелике заглиблення. Заховатися можна у бетонних конструкціях — траншеях, неглибоких підземних колодязях, широких трубах водостоку і канавах, окрім тих, які можуть обвалитися або загорітися.
- Не можна ховатися за автомобілями або кіосками — вони часто стають мішенями.
- Якщо немає пристосованих сховищ, для укриття використовуйте нерівності рельєфу— канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо. У разі раптового обстрілу ляжте на землю головою в бік, протилежний вибухам. Голову прикрийте руками, одягом тощо.
- Перебуваючи у приміщенні під час обстрілу, не підходьте до вікон. Найліпше сховатися у захищеному приміщенні, наприклад, у ванній кімнаті або навіть лягти у ванну. А коли це неможливо — лягти долілиць на підлогу та прикритися будь-якими предметами, щоб захиститися від уламків і куль.
- Для того щоб урятуватися від контузії та баротравми, закрийте долонями вуха тавідкрийтерот.
- Незалежно від місця перебування, тіло має бути умаксимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина вщухне, а пострілів не буде бодай п’ять хвилин.
- Якщо житло розташоване взоні регулярних збройних зіткнень, зміцніть вікна, наприклад, клейкою плівкою. Це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.
- Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітках. Небезпечно також ховатися у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій і під стінами будинків із легких конструкцій. Такі об’єкти неміцні, тож можна опинитися під завалом або травмуватися.
- Перш ніж вийти з укриття, почекайте щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу. Адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби й коригування вогню або зміна позиції.
- Не приступайте до розбору завалів самостійно. Дочекайтеся фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.
- Якщо побачили підозрілий предмет, зупиніться, не панікуйте, перевірте, чи є навколо вас інші підозрілі предмети, обережно поверніться в безпечне місце.
Три золотих правила безпеки від ДСНС
Не чіпай! Не підходь! Повідом службу порятунку за номером 101!